Херсонська бібліотекарка взяла участь у міжнародній зустрічі вікіпедістів у Мінську

Херсонська бібліотекарка взяла участь у міжнародній зустрічі вікіпедістів у Мінську
22 / 03 / 2016

19 березня у Мінську, на базі організації «Фаланстер», відбулася Вікізустріч, у якій крім білоруських вікіпедистів взяли участь представники з України, Молдови та адміністратор башкирської Вікіпедії з Оренбургу. Такі зустрічі є вкрай важливими для можливості обміну досвідом у вузькому колі та розвитку подальшої міжнародної двосторонньої та багатосторонньої співпраці.

Запрошення білорусів відвідати Вікізустріч викликало неабиякий інтерес серед українських Вікі-активістів. На зустріч від України до Мінська вирушили Альона Казимова, Ольга Нестеренко та Віктор Семенюк. До них також долучився Вікіпедист з Молдови Георге Йордакі.

Представники з України та Молдови поділилися своїми ідеями та досвідом, зокрема про можливість проведення серії Віківишколів. Альона Казимова запропонувала більш активніше долучати до процесу школярів, через проведення подібних тренінгів у школах. Георге Йордакі розповів про свій досвід залучення університетів до даного конкурсу, зокрема планується співпраця з факультетом туризму та іноземних мов одного з університетів Кишинева.

У свою чергу Ольга Нестеренко поділилася своїм особистим досвідом проведення ряду різноманітних Віківишкілів у Центральній бібліотеці імені Лесі Українки міста Херсона, адже Херсонська централізована бібліотечна система разом із ініціативними користувачами постійно бере участь у проектах та конкурсах Вікіпедії. У бібліотеці за допомогою безкоштовного доступу до мережі Інтернет охочі можуть більше познайомитися з українською Вікіпедією, а також мають можливість написати якісні статті, оскільки саме тут допомагають підібрати необхідні для статей авторитетні джерела, зокрема, книги, періодичні та електронні видання. 

Обговорили і ряд інших тем як у вузьких, так і у широких колах, але особливу увагу хотілось би приділити питанню, яке порушив адміністратор башкирської Вікіпедії ( - впровадження та розвиток аудіоверсій у Вікіпедії, насамперед для незрячих людей. Ольга Нестеренко також поділилася своїм досвідом волонтерської роботи у Швеції з начитування навчальних підручників для незрячих людей.

На завершення зустрічі відправились у невеличку пішу прогулянку центром Мінська, організатори показали одну з перлин Мінська - Національну бібліотеку.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости