Підтримати

Порожні, незважаючи на курортний сезон, пляжі та інші місця відпочинку, економічний занепад і окупантський терор – так зараз живе Скадовськ, але підконтрольні російським загарбникам пропагандисти кажуть про відродження міста.

Місцевий прокремлівський телеканал «Таврія» присвятив Скадовську випуск програми «Епоха відродження», в якій пропагандисти розповідають про те, як вони бачать життя на окупованих Росією українських територіях.

А розповідають пропагандисти про начебто успіхи окупаційної влади. Супроводжуються розповіді відеорядом, де можна побачити порожні пляжі, також порожні парк розваг і аквапарк, майже безлюдні центральні вулиці міста.

До приходу російських «визволителів» нічого подібного в Скадовську не було. В літні місяці в курортному місті було багатолюдно майже цілодобово.

Зараз Скадовськ – територія занепаду і стагнації, про яку проросійські пропагандисти розповідають як про щось зразково-показове.

Глава створеного окупантами Скадовського муніципального округу Сергій Швайко розповідає про поновлення доступу людей на деякі ділянки міського пляжу, які спеціально для цього… розмінували.

Розповідає він і про «повернення життя» в місто, а пропагандисти показують магазин АБЦ, створений окупантами на базі захопленого магазину української мережі АТБ.

Не обійшлося і без участі в сюжеті фактичного окупаційного керівника Скадовського муніципального округу – чиновника з Кабардино-Балкарії Заліма Каширокова.

Він, як і Швайко, розповідав про «порятунок» міста. При тому, що до повномасштабного російського вторгнення і окупації Скадовськ ні якого порятунку не потребував. Тим більш – від одного з найвідсталіших регіонів РФ.

Це було невелике курортне місто, яке жило переважно за рахунок відпочивальників, яких за сезон приїздило близько мільйона людей. Без проблем теж не обходилося, але не було того, що принесли з собою окупанти – занепаду і відсутності будь-яких перспектив.

До речі, навіть пропагандистські медіа іноді кажуть правду. Тільки мимоволі. Так, пресслужба окупаційної влади Скадовська наприкінці травня проговорилася, що на місцевій сільськогосподарській ярмарці селяни продавали полуницю собі у збиток або виручити бодай якісь гроші. Таке ось в місті «процвітання».

В цій програмі підконтрольні окупантам пропагандисти не змогли обійтися і без просування одного із своїх найулюбленіших наративів – про те, що суцільний занепад на Херсонщині і, зокрема, в Скадовську начебто був до окупації, а загарбники начебто врятували місто.

В цьому сюжеті йдеться про ремонт доріг в окупованому місті, і ведуча каже:

Тут десятиріччями не проводили навіть ямковий ремонт.

Це підтверджує якийсь чоловік, начебто мешканець Скадовська.

Кабардинець Залім Кашироков пішов далі, сказавши в коментарі для пропагандистів:

Дороги в місті не ремонтувалися сорок років.

Звісно, ці твердження повністю не відповідають дійсності. Як розповів МОСТу Скадовський міський голова Олександр Яковлєв, протягом 2016-2017 року за кошти міського бюджету проведений капітальний ремонт трьох кілометрів доріг в центральній частині міста, а починаючи з 2020 року і до окупації проведений за кошти міського та обласного бюджетів поточний ремонт близько 10 кілометрів доріг.

Ремонтувалися дороги в Скадовську і раніше. Це може підтвердити величезна кількість людей, які відвідували курорт.

Звітуючи про свої успіхи, окупанти похизувалися будинком, який російські військові 6 липня 2022 року зруйнували ракетним ударом, а інші окупанти нещодавно відновили.

В тому обстрілі звинуватили, звісно, Україну. Хоча мешканці міста стверджують, що саме з позицій російських військових в той день були випущені три ракети, одна з яких сильно пошкодила будинок. Очевидці чули пуски ракет та бачили, що вони летіли з боку моря, що свідчить про причетність військових РФ, які дислокуються у районі порту.

В програмі пропагандисти кажуть, що начебто під час цього обстрілу лише легко поранили одну жінку. Але справді одна з мешканок цього будинку отримала важкі поранення, від яких померла в лікарні.    

Як про перемогу розповідали про відкриття в місті пам’ятника російському поету Пушкіну. Мабуть, окупанти та їх поплічники вважають, що це – хороша альтернатива економічному занепаду.

Начальниця підконтрольного окупантам місцевого управління культури Олена Чапінога скаржилася, що її колишні колеги на початку окупації вивезли з закладів культури і сховали усю документацію та техніку.

Чапінога із задоволенням розповідає про «відродження культурного життя» в окупованому місті, яке, за її словами почалося із святкування Масляни в окупантському стилі.         

В своїй програмі пропагандисти нав’язують аудиторії не лише наративи про «визволення» і маячню про окупацію як про поштовх к розвитку. Не обійшлося й без твердження, що так звана «спеціальна військова операція» – не війна проти українського народу, а «денацифікація».

Тобто, ті ж щоденні обстріли росіянами Херсона та ракетні атаки на інші міста – не війна проти українського народу, за логікою пропагандистів, а загиблі мирні люди, в тому числі – старі і діти – нацисти.

В програмі скадовський гауляйтер Сергій Швайко вихваляється, що Скадовський район – єдиний в області, де кількість населення зараз вища, ніж була до окупації. Але приріст кількості населення відбувся через велику кількість біженців, які зараз живуть в Скадовську, бо були вимушені залишити свої домівки через підрив Каховської ГЕС.

Поділитися цим матеріалом

Розвиваємо проект за підтримки