Шевченківський суд Києва виніс вирок мешканці Херсона, яка працювала в окупаційному ГУ Міністерства внутрішніх справ Херсонської області.
Про це йдеться у матеріалі видання «Судовий репортер».
Слухання справи відбувалось на закритому судовому засіданні, під час якого жінка не лише визнала свою провину, але й активно допомагала слідству у виявленні інших колаборантів. Попри це, їй доведеться провести 5 років у в’язниці, що значно менше, ніж передбачено законом. Згідно з Кримінальним кодексом, за зайняття посади в незаконному правоохоронному органі на окупованій території передбачений термін від 12 до 15 років.
Застосування пом’якшення покарання за колабораціонізм відповідно до статті 69 Кримінального кодексу є практикою українських судів, хоч і за підтримки прокурора. Наразі вирок у цій справі можна вважати одним з найбільш м’яких за такий злочин.
Протягом судового процесу стало відомо, що жінка евакуювалась з Херсона через хворобу свого батька. У неї не було ні автомобіля, ні можливості виїхати іншим транспортом.
У березні Херсон був окупований росіянами, а 18 травня 2022 року росіяни призначили генерала Володимира Ліпандіна керівником окупаційного МВС у Херсонській області. Після цього всі працівники поліції Херсона, що перебували у місті, були залучені до роботи на окупаційну владу. Більшість з них були змушені працювати на ворога під тиском. У випадку з жінкою, окупанти загрожували її батькові.
Вона пояснила своє свідоме порушення закону як акт “порядної дочки”, щоб врятувати батька від загибелі.
Таким чином, з 23 червня по 30 червня 2022 року жінка займала дві різні посади під керівництвом окупантів, але коли стало відомо, що росіяни планують незаконний референдум у місті, вона вирішила звільнитись, через конфлікт з представниками окупаційної влади. При цьому жінка прийняла рішення передати СБУ всю інформацію про ймовірних зрадників у Херсоні.
Приймаючи рішення щодо вироку, суд врахував усі обставини й присудив колишній працівниці Нацполіції 5 років ув’язнення. Також ще 10 років вона не зможе обіймати посади у правоохоронних органах.
Раніше повідомлялось про те, що створений окупантами на Херсонщині батальйон ім. Маргелова шукає людей з хакерськими навичками.