«Херсонщину очима художника» презентовано в облдержадміністрації

«Херсонщину очима художника» презентовано в облдержадміністрації
1 марта

З першого березня у приміщенні облдержадміністрації знаходиться персональна виставка херсонського художника Юрія Шапка в рамках проєкту «Мистецтво на зламі тисячоліть». Вона спрямована на ознайомлення херсонців та гостей області з сучасним мистецтвом нашого краю та його представниками в особі професійних митців та аматорів, талановитих студентів та дітлахів.

На виставці «Херсонщина очима художника» репрезентовані твори митця перших двох десятиліть ХХІ століття, які об'єднані авторською концепцією «екологічного реалізму», маючи на увазі не тільки екологію навколишнього середовища, а й екологію душі людини.

Юрій Іванович Шапко - відомий херсонський художник, скульптор, кераміст, викладач Херсонської художньої школи, член Херсонської обласної організації Національної спілки художників України народився у 1951 році в м. Херсоні. Закінчив Київську республіканську художню школу ім. Т.Г.Шевченка, Херсонський державний університет. Різнопланова творчість майстра відзначена любов'ю до рідної землі Херсонщини, повагою та сердечним ставленням до людей, поетичним світосприйняттям, патріотичним духом. В його численних образах відбиті неповторна чарівність дитинства, повнота відчуття материнства, мудрість зрілого віку. Художник працює у різних техніках живопису та графіки, використовуючи яскраві олійні та акрилові фарби, пастельну крейду.

Протягом багатьох років автор звітує перед глядачем своїми персональними виставками: 1991, 1997, 2004, 2011, 2013, 2014, 2015, 2016, 2020 років, які експонувалися у Виставковій залі Херсону, Херсонському обласному художньому музеї ім. О.О.Шовкуненка. Виставки робіт Юрія Шапка стали вже традиційними в стінах Херсонських бібліотек: обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова та бібліотеки Херсонського національного технічного університету. Окремими творами художник брав участь у республіканських художніх виставках.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости