Херсонщина: на посаду голів деяких громад балотуються кандидати зі співзвучними прізвищами


2 октября 2020 года.

Територіальні виборчі комісії зареєстрували заяви всіх кандидатів, які балотуються на місцевих виборах 2020 року. На посади голів шести громад Херсонської області претендують кандидати, які мають однакові або співзвучні прізвища.

Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала 11 випадків реєстрації кандидатів, які мають співзвучні прізвища (іноді прізвище та ім'я) із чинними очільниками міст та іншими кандидатами, які також балотуються на посади голів громад.

На посаду Херсонського міського голови зареєструвалися два кандидати з прізвищем Колихаєв. Один з них Ігор Колихаєв - народний депутат України, висуванець від політичної партії «Партія Ігоря Колихаєва «Нам тут жити», другий - Юрій Колихаєв - керівник громадської організації «Громадська ініціатива «Нам тут жити». Юрій Колихаєв проживає у селищі Кінне Лозівського району Харківської області та йде на місцеві вибори самовисуванцем.

Ще один кандидат на посаду Херсонського міського голови - Рожков Юрій Станіславович - також є керівником ГО «Громадська ініціатива «Нам тут жити». Його ім'я співзвучне з ім'ям чинного депутата Херсонської обласної ради Рожкова Юрія Геннадійовича, який балотується до Херсонської міської ради від політичної партії «Нам тут жити» та є першим кандидатом у єдиному виборчому списку. Рожков Юрій Станіславович є жителем села Бабайківка Царичанського району Дніпропетровської області.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували двох кандидатів на посаду Бериславського міського голови, які мають прізвище Шаповалов. Шаповалов Олександр Миколайович - чинний міський голова Берислава - балотується на цю ж посаду від партії «Нам тут жити». Шаповалов Володимир Григорович, який йде самовисуванцем - також є керівником ГО «Громадська ініціатива «Нам тут жити», як і вищезгадані Юрій Колихаєв та Юрій Рожков.

За даними сайту YouControl ГО «Громадська ініціатива «Нам тут жити» зареєстрована 4 вересня 2020 року у місті Берислав. Керівником організації є Валерій Яковлєв.

Двох Андріїв Дяченків зареєструвала Каховська територіальна виборча комісія. Вони балотуватимуться на посаду Каховського міського голови. Дяченко Андрій Андрійович - чинний міський голова Каховки - на місцевих виборах є представником політичної партії «Пропозиція». Його «двійник» - Дяченко Андрій Сергійович - зареєстрований самовисуванцем.

На посаду Олешківського міського голови балотуються двоє Гараненків - Вадим Олександрович, чинний голова Нововоронцовської РДА, висунутий партією «Слуга народу» та Артур Анатолійович, самовисуванець.

Висунули свою кандидатуру для балотування на посаду міського голови Голої Пристані одразу троє осіб зі співзвучним прізвищем. Серед них чинний голова Голої Пристані - Олександр Бабич.

Раніше ОПОРА писала, що голова Голопристанської міської ТВК Олена Якушева повідомила у поліцію, що «невстановлені особи перешкоджають її діяльності, шляхом погрози застосування насильства». Членам комісії надходили повідомлення з вимогою зареєструвати кандидатів.

У Чаплинській територіальній громаді на посаду селищного голови кандидують двоє осіб з прізвищем Фаустов. Один з них - Фаустов Олексій Георгійович - чинний селищний голова Чаплинки, йде на вибори від «Слуги народу». Інший - Фаустов Олег Олексійович - самовисуванець.

Територіальна виборча комісія зареєструвала ще трьох кандидатів на посаду Чаплинського селищного голови зі співзвучним прізвищем: Бериславського Володимира Миколайовича - чинного голову Чаплинської районної ради, Бериславського Олександра Михайловича та Бреславського Богдана Йосиповича. Усі троє - самовисуванці.

ОПОРА нагадує, якщо кандидат має обґрунтовані підстави вважати, що здійсненню його пасивного виборчого права (права бути обраним) перешкоджає особа, яка напередодні або під час виборчого процесу змінила своє прізвище або власне ім'я та подала до територіальної виборчого комісії документи для реєстрації її кандидатом на тих самих місцевих виборах, - він може звертатись до органів національної поліції про вчинення таких правопорушень:

  • передбаченого ст. 212-24 Кодексу України про адміністративні правопорушення - перешкоджання здійсненню виборчого права або діяльності суб'єкта виборчого процесу;
  • передбаченого ст. 157 Кримінального кодексу України - якщо перешкоджання поєднане з обманом або примушуванням (ч. 1), застосуванням або погрозою насильства, знищенням чи пошкодженням майна (ч. 2);
  • передбаченого ст. 160 Кримінального кодексу України - підкуп, щодо особи яка здійснила пропозицію, обіцянку або надала неправомірну вигоду (ч. 2) та яка її прийняла (ч. 1), або ці ж дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії, кандидатом або його довіреною особою на виборах, представником політичної партії чи місцевої організації політичної партії у виборчій комісії, уповноваженою особою політичної партії чи місцевої організації політичної партії, офіційним спостерігачем на виборах (ч. 4).

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости