Про це йшлося під час засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, під час підбиття підсумків впровадження зонного обліку електричної енергії побутовими споживачами за 2016 рік, повідомляє прес-служба відомства.
Зокрема йшлося, що найвищий рівень оснащеності побутових споживачів зонним обліком у ПАТ «ДТЕК «Дніпрообленерго», ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» та ПАТ «Кіровоградобленерго» і складає 5,21; 4,45 та 4,04 відсотки відповідно проти середнього 2,7%.
Так, протягом 2016 року 153 тисячі побутових абонентів встановили зонні прилади обліку електричної енергії, що відповідає зростанню на 60% порівняно з 2015 роком. При цьому станом на 1 січня 2017 року більше 400 тис. побутових споживачів користуються зонним обліком електричної енергії.
За ініціативи НКРЕКП та за рішенням Уряду (постанова № 591) у серпні 2016 року було спрощено процедуру встановлення зонних лічильників електроенергії:
– надано можливість купувати лічильник самостійно, а не лише в обленерго;
– установлено чіткі терміни параметризації лічильника.
«Це дуже важливе рішення, що дає можливість споживачам самостійно вибирати та купувати лічильники, і таким чином руйнується монополія обленерго з їх продажу», – зазначив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.
Після спрощення цієї процедури темпи встановлення зонних лічильників зросли на 65 % – з 10,5 тис./місяць (за перші 8 місяців 2016 року) до 17,3 тис./місяць (у вересні-грудні).
НКРЕКП рекомендує і в подальшому встановлювати зонний прилад обліку електричної енергії, що дасть можливість:
– споживачам заощаджувати кошти;
– енергосистемі оптимізувати навантаження;
– країні зменшувати викиди вуглекислого газу.