Марина Рудакова з Херсона розширила інклюзивний проєкт читання книжок своїй собаці “Читаємо разом з Кіміко”.
Про це повідомило “Суспільне”.
Проєкт з читання дітьми з аутизмом, синдромом Дауна, вадами зору і слуху книжок собаці породи акіта-іну Кіміко почався більше 4 років тому.
Спочатку це були офлайн-читання, які проходили у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара.
З початком повномасштабного вторгнення і захоплення Херсона росіянами проєкт повністю перейшов в онлайн.
Також він розширився до всеукраїнського і міжнародного.
“Наше читання вголос із Кіміко триває, тому що читати з Кіміко можна з будь-якої точки світу.
Від початку вторгнення Росії херсонські діти почали виїжджати до інших міст України та інших країн.
Вони можуть телефонувати нам і, як і раніше, читати Кіміко. У нас є постійні читачі з Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Києва, а також – у Польщі, Словаччині, Німеччині, Великій Британії, і звісно, у рідному Херсоні.
Головне – щоб був Інтернет, а натхнення до читання з дітками у нас з Кімі є завжди”, – розповіла Марина Рудакова.
Перший час після повномасштабного вторгнення херсонські діти читали Кіміко енциклопедії, словники, технічну літературу і дорослі романи.
Бо вони не брали з собою при виїзді з Херсона дитячі книжки.
Читали діти в автобусі, кав’ярні або вдома.
“Особливим був випадок, коли хлопчик зателефонував з Херсона і почав читати під час обстрілів. Ми чули, як лунають вибухи і виють сирени. Вже після визволення міста цей хлопчик гордо показував нам нашивки і наліпки, подаровані йому нашими воїнами-визволителями”, – поділилась Марина Рудакова.
Зараз діти читають народні казки, книжки українських і закордонних авторів. Для урізноманітнення читання стали поєднувати з виконанням вправ.
“Ми додали вправи для синхронізації роботи півкуль мозку, які використовуються при швидкочитанні. Поєднання читання та цих нехитрих вправ сприяють розвитку пам’яті, мови, уваги”, – сказала Марина Рудакова.
За словами Марини, заняття з кожною дитиною триває 15-20 хвилин, але ефект від присутності Кіміко спрацьовує надовго.
“Кімі завжди уважно і спокійно слухає. Складається враження, що і дитина, і собака емоційно поєднані, довіряють один одному. Дитина розслабляється, в неї з’являється бажання читати, поділитись своїми думками. Зважаючи на те, що всі діти різні, Кіміко має здатність почути кожного окремо. Навіть попри те, що немає безпосереднього контакту з собакою, це спрацьовує. Ніякі катаклізми не можуть нас зупинити. Ми були, є і будемо поряд з нашими маленькими друзями”, – впевнена Марина Рудакова.
За весь час реалізації проєкту “Читаємо разом з Кіміко” до нього долучились понад 190 дітей.
У 2021 році відбулись 32 заняття з 70 дітьми, а минулого року пройшло 31 заняття.
Раніше повідомлялось про те, що у Херсоні розгорнули 8 пунктів обігріву.