Херсон відвідав американський «незалежний журналіст», який робить фейки для російської пропаганди

Херсон відвідав американський «незалежний журналіст», який робить фейки для російської пропаганди
04 / 06 / 2022

Так званий «американський незалежний журналіст» Патрік Ланкастер відвідав окупований Херсон для створення свого чергового фейку.

Окуповане місто відвідав псевдо-журналіст, який обслуговує російську пропаганду, має паспорт так званої «ДНР» й внесений в базу «Миротворця» як «співучасник злочинів Росії проти України».

Пропагандист американського походження знявся у відеоролику разом з так званим «заступником голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» колаборантом Кирилом Стремоусовим. Останній, знімаючи цей ролик, напевне згадав часи, коли був блогером-фріком і провокатором. Бо стилістика витримана саме в дусі «раннього Стремоусова».

В ролику Стремоусов і Ланкастер в сквері за будівлею Херсонської ОДА розіграли відому сцену з фільму «Брат-2», яку умовно називають «В чому сила?».

Про враження від відвідування Херсона Патрік Ланкастер розповів російському виданню «РИА Новости», зазначивши, що переважна більшість мешканців міста хочуть бути «частиною Росії».

Скрін з РИА Новости

Це не відповідає дійсності, тому що в Херсоні немає активної підтримки окупантів й сильних колаборантських настроїв. Підтвердження цього - наявність у окупантів дуже великих кадрових проблем: вони не можуть знайти співробітників, щоб хоч якось укомплектувати підконтрольні їм «адміністрації».

Також нещодавно херсонські педагоги влаштували окупаційній адміністрації демарш, відмовившися від співраці з загарбниками.

Патрік Ланкастер, колишній американський військовослужбовець, називає себе незалежним журналістом. З 2014 року висвітлює події з окупованого Росією Донбасу. Деякий час працював спільно з одіозним Гремом Філліпсом.

Після збиття Росією MH17 Malaysia Airlines влітку 2014 року Ланкастер записав відео, яке заперечує результати розслідування катастрофи. Це робить і Росія, заперечуючи свою відповідальність за збивання літака. Міжнародне розслідування в Нідерландах довело, що літак був збитий ракетою із зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й зенітній ракетній бригаді Збройних сил Росії, що базується під Курськом.

У 2017 році Ланкастер одружився на мешканці окупованого Донецьку Надії Астаніній й перейшов з католицької віри в православну.

Незадовго до російського вторгнення в Україну Ланкастер був одним із перших, хто повідомив про «терористичний напад» на трьох мирних жителів на непідконтрольній Україні території Донбасу, нібито здійсненої Україною. Згодом журналісти-розслідувачі Bellingcat повідомили, що інцидент був інсценований.

Відео Патріка Ланкастера часто з'являються на російських пропагандистських каналах "Russia Today", "Звезда" та "Росія-24". Там Ланкастер часто повторює тези російської пропаганди.

З початку повномасштабної війни Ланкастер знімає відео із блокадного Маріуполя. Вони не мають жодної згадки про військові злочини росіян в Україні. Навпаки, відео блогера перекладають відповідальність за злочини на Україну. На одному з відео він носив білу стрічку, яку російські війська використовують для ідентифікації.

Ланкастеру належить один з найвідоміших фейків, створених пропагандистами під час цієї війни. Він оприлюднив відео, зняте у підвалі школи № 25 в Маріуполі з тілом закатованої дівчини, на спині якої випалили свастику. У відео пропагандист сказав, що школу начебто використовували як базу українські військові. Згодом зняті Ланкастером кадри використали російські пропагандистські медіа як «доказ злочину укронацистів». Але достеменно невідомо, хто причетний до катувань та вбивства дівчини. Її могли катувати і вбити й російські військові, враховуючи жорстокість їх попередніх злочинів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости