Херсон – на 14 місці за індексом публічності серед обласних центрів


22 декабря 2016 года.

Учасники моніторингової команди ГМ ОПОРА провели дослідження відкритості у роботі органів місцевого саморядування Херсона. 

Протягом моніторингової кампанії було надіслано в письмовій формі до органів міської ради 49 інфозапитів, проаналізовано контент офіційних веб-сайтів, здебільшого сайт міської ради і Херсонського міського голови, проаналізовано нормативно-правові акти місцевого самоврядування, перевірено процедуру прийому міським головою громадян, процедуру отримання можливості бути присутнім на засіданнях органів міської ради та перевірено наявність умов для відвідування міської ради громадян з альтернативними можливостями.

Сукупні показники рейтингу ґрунтуються на 210 оперативних питаннях, які охоплюють широкий спектр функцій та політик органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Загальний рівень Індексу публічності органів місцевого самоврядування в місті Херсоні у 2016 році складає 56% і відповідно посідає 14 місце серед обласних центрів України. У порівнянні з минулим роком Індекс публічності майже не збільшився - зростання відбулось лише на 1%. Фактично після певного різкого підйому у 2015 році відразу на 14% та відповідно на 11 місць, 2016 рік лише зафіксував цей статус кво. У 2016 році лише комплексна оцінка Херсонського міського голови потрапила у розділ задовільного рівня (67%). Оцінка та рейтинг міських депутатів (56%) та виконавчих органів (47%) перебувають на рівні низького рівня публічності.

За результатами моніторингу складені рекомендації лдя органів влади:

• розробити окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів (громадських об'єднань, профспілок, релігійних організацій тощо) та розмістити інформацію про графік прийому та процедуру запису таких груп на веб-сайті та інформаційних стендах міської ради.
• розмістити на офіційній веб-сторінці вичерпну інформацію про процедуру запису на прийом до міського голови, такими чином, зменшивши для громадян час і зусилля, які вони витрачають для з'ясування процедури під час запису на прийом до голови міста.
• враховуючи слабке розуміння громадянами сфер відповідальності різних суб'єктів місцевого самоврядування, ми вбачаємо необхідність у ґрунтовнішому наповненні на офіційній веб-сторінці міста блоку про повноваження міського голови, виконкому та депутатів.
• запровадити деталізовану та зрозумілу процедуру звітності виконавчих органів, депутатів та міського голови.
• провести систематизацію інформації на сайті та його структурних блоків, без втрати розміщеної на ньому інформації .
• удосконалити пошукову спроможність ресурсу. Існуючу на сайті система пошуку не можна назвати зручною, незважаючи на додаткові можливості. Адже система не дозволяє здійснювати ефективний контекстний пошук за ключовими словами по усій текстовій інформації розміщеній на сайті.
• оприлюднити зведену інформацію про послуги, що надаються комунальними підприємствами, а також про пільги для різних категорій населення.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости