Херсон і "Захід". Як це було

Херсон і
23 августа 2013 года.

На минулих вихідних відбувся наймасштабніший український рок-фестиваль. Звичайно, багато хто буде сперечатися щодо переваги «Заходу» над іншими українськими рок-фестами, але серед подій, орієнтованих на україномовну публіку - це лідер. Та і на білорусомовну, але про це - згодом.

Цей фест був ювілейним - п'ятим. Тому й підбір виконавців вражав. Навіть найвибагливіші поціновувачі рок-музики були в захваті : Фліт, АННА, Роллікс, ВВ, Бумбокс, Скрябін, Крихітка, Здоб ши здуб, Ляпіс Трубецкой та багато інших. І це тільки на великій сцені. На малій людей радували гурти Черрі Меррі, Адіс Абеба, Еполетс, Серцевий напад, Брем Стокер. Деякі приїздили на фестиваль лише заради малої сцени.

захід херсон

Мала сцена фестивалю

Арт-сцена, на яку приходили духовно збагатитися, презентувала глядачам Сергія Жадана, Любко Дереша, Сестер Тельнюк та інших митців.

Людей на цей фестиваль приїхало більше, ніж на попередні. Не виключенням став і Херсон. З обласного центру херсонщини приїхало десь біля півсотні людей, до того ж були компанії з Каховки та Нової Каховки. А в музичному плані місто корабелів представив гурт Роллікс, який знову зібрався у своєму складі і виступав у перший день передостаннім.

захід херсон

На сцені - Херсонський гурт  Роллікс

Херсонський гурт просто розірвав публіку. Після ліричних композицій Крихітки і Жадана та екстравагантних Лос Колорадос, Роллікси розтрусили натовп який стрибав, танцював, слемив та мошив. Деякі глядачі взагалі приїздили спеціально на концерт херсонської команди. Як, наприклад, Василь з Києва.

- У Києві майже неможливо потрапити на Роллікс. Квитки коштують по 400 гривень і вмить розкуповуються. Вже давно хотів послухати цей гурт і вони мене не розчарували.

Сподобався гурт і гостям з Білорусі.

- Роллікси у перший день нам сподобалсиь більше всього. Краще ніж Нойз ЕмСі, якого не зрозуміли. - каже Ірина з Мінська.

Послухавши російського контркультурного репера Нойза, гості фестивалю направилися до фестивального містечка де продовжили «фестивалити»: грали на гітарі, співали пісні, спілкувалися.

захід херсон

Відпочинок прямо на фестивальному майданчику

Другий день «Заходу» у плані концертної програми був насиченішим: Тостер з соціальними текстами, О Торвальд з лірикою ( у перший день вони дуже якісно виступили з акустичною програмою), Скрябін, як повеселив публіку традиційними стенд-ап прийомами, але зігравший зі старої програми лише 4 пісні та Бумбокс, який за словами багатьох не дуже концертно виступив.

Справжньою окрасою другого фестивального дня став виступ легенд української незалежної сцени ВВ. Вони якісно проспівали усі свої хіти, а Олег Скрипка спілкувався з публікою.

На третій день підтягнулось ще більше людей - білоруси приїхали на концерт Ляпіса Трубецького. Ця група заборонена на батьківщині, тому наші північні сусіди їздять її послухати у інші країни.

захід херсон

Спочатку вже виснажених і в пилюці українських рокерів потішив гурт «Фліт» у оновленому складі, презентувавши декілька пісень з нового альбому. Потім глядачі стали свідками історичного останнього виступу гурта АННА, який став найтяжчим на фестивалі.

Справжнім відкриттям для мене, після більш ніж 15 років, став гурт The Вйо. Ця Реггі-команда потішила растаманськими мотивами, лірикою від Сергія Підкаури, а їхні легендарні Зорі співали усі дорослі глядачі фесту.

Згодом, послемивши під Карну та поводивши хороводи під Здоб ші здуб на сцену вийшов Ляпіс. Останній раз ваш покірний слуга слухав цей гурт, коли він співав ліричной рок-шансон про яблуні, зеленооке таксі та Євпаторію.

захід херсон

Після потужного року від білорусів - фейерверк і закриття фестивалю.

захід херсон

Білоруси були дуже позитивно налаштовані

Доказом того, що фестиваль вдався стало те, що усі, з ким довелось поспілкуватися вирушаючи з події, хочуть поїхати наступного року, але взяти більше теплої одежі, їжі та друзів.

 

Текст: Олег Ткачук

Фото: Анастасія Климентенко

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости