Громадськість Херсонщини перевірить як депутати-мажоритарники борються із корупцією


31 мая 2013 года.

Корупція на місцевому рівні процвітає. Комунальники, державні підприємства, органи влади і місцевого самоврядування «ховають» інформацію як вони витрачають бюджетні та публічні кошти і на що, адже, за законом, вони не зобов’язані проводити відкриті державні тендери. Це дає можливість чиновникам класти гроші у кишені собі та родичам, а інфраструктура міст тим часом погіршується у геометричній прогресії. Єдиний шлях виходу з цієї ситуації - вивести закупівлі «з тіні», а, відтак, посприяти ліквідації наболілих місцевих проблем. Такий крок можливий у разі прийняття Верховною Радою України проекту Закон України «Про відкритість використання  публічних коштів», який 15 травня 2013 року був зареєстрований у Парламенті під номером 2012а.

Наразі комунальникам та державним підприємствам не потрібно звітувати перед мешканцями про витрачені кошти, а відтак гроші йдуть «у тінь». За таких законодавчих умов можна поставити під сумнів те, що місцеві проблеми будуть якісно та повністю ліквідованими. Максимум, чого можна чекати від чиновників – певні «демонстративні» латання доріг, труб та дірявих тролейбусів. Решту доходів свого КП чи ДП тихенько роздерибанять.

Окреслена проблема є суспільно важливою, тому громадські організації з усієї України, які входять до коаліції «За відкритість використання публічних коштів», активно адвокатують Закон України «Про відкритість використання  публічних коштів» № 2012а. Нещодавно законопроект підтримали представники чотирьох парламентських фракцій - ВО «Батьківщина», «УДАР», ВО «Свобода» та Комуністичної партії України. 

Згідно законопроекту, розпорядники коштів державного і місцевого бюджетів, суб’єкти господарювання державної і комунальної власності, фонди загальнообов’язкового державного страхування і органи пенсійного фонду будуть зобов’язані оприлюднювати щоквартально на спеціальному єдиному веб-порталі інформацію про заплановане та фактичне використання публічних коштів.  Крім того, на цьому веб-порталі можна буде ознайомитись із договорами за яким йдуть закупівлі і відповідно ціну товару чи послуги.

«У коаліцію з адвокатування законопроекту «Про відкритість використання  публічних коштів» входить більше 20 громадських організацій з усієї України. Ми продовжуємо нашу роботу і віримо, що якщо наше дітище стане законом, то в Україні вдасться викоренити систематичну корупцію», - наголошує директор Центру Політичних Студій та Аналітики, член коаліції, Віктор Таран.

Із Віктором Тараном погоджуються народні депутати України та експерти, які підтримують проект закону № 2012а. Зокрема, законопроект у ВРУ зареєструвала група депутатів, що представляють чотири фракції: О. Калетник(КПУ), Л. Оробець (Батьківщина), А. Пишний (Батьківщина), М. Головко (Свобода), В. Чумак (УДАР) та О. Медуниця (Батьківщина). За їхніми словами, цей документ створить належні правові умови для забезпечення відкритості та прозорості щодо використання публічних коштів, сприятиме запобіганню корупційних діянь та підвищенню довіри громадян до інститутів держави і місцевого самоврядування.

Відповідно, громадські активісти Херсонщини звертатимуться особисто до місцевих народних депутатів, які пройшли у Парламент за мажоритарною системою, аби наші обранці підтримали проект Закону України «Про відкритість використання  публічних коштів» № 2012а під час обговорення у комітетах Верховної Ради України. Законопроект  розглядатиметься депутатами у парламентських комітетах із питань: інформатизації та інформаційних технологій, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, економічної політики, бюджету, депутатської етики та питань європейської інтеграції. 

Народні депутати: Путілов Андрій Станіславович та Дмитрук Микола Ілліч під час  передвиборчих агітацій декларували своє прагнення до демократичного суспільства та до сприяння економічному зростанню рідного краю та України. Відтак, моральним обов’язком обранців, що входять до згаданих комітетів, є підтримка законопроекту № 2012а на засіданні комітету, фракції та у подальшому голосуванні, адже цей проект відкриє доступ до інформації та дасть можливість громадськості контролювати бюджети органів влади та витрачання бюджетних коштів у сфері державних закупівель.

Громадськість Херсонщини проконтролює наскільки місцеві народні обранці добросовісно дотримуються своїх передвиборчих обіцянок та гасел!

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости