Громади Херсонщини вчасно утворили фінансові органи


29 января

Всі територіальні громади Херсонської області утворили фінансові органи у статусі юридичної особи.

Як інформує Херсонський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою», починаючи з 1 січня 2021 року територіальні громади отримали новий рівень як дохідних, так і видаткових повноважень, тож аби забезпечити їх якісне виконання, громади зобов'язані створити місцеві фінансові органи зі статусом юридичної особи публічного права. Така вимога міститься у змінах до Бюджетного кодексу.

Фінансовий орган - це установа, що здійснює функції зі складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету.

Якщо ж фінорган не утворити, то це зробить неможливим виконання місцевих бюджетів, а отже - виплачувати заробітну плату, проводити розрахунки за енергоносії та фінансувати інші важливі для громади видатків.
На сьогодні місцеві фінансові органи у статусі юридичної особи створені у всіх 49 громадах Херсонської області. Наразі тривають конкурси на заміщення вакантних посад.

Нагадуємо, що для налагодження ефективної роботи місцевого фінансового органу Херсонський регіональний офіс запрошує представників громад у лютому взяти участь у серії навчальних онлайн-консультацій.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости