Гривня отримала стимули для зміцнення: аналітики очікують здешевлення долара на 10-20 коп

Гривня отримала стимули для зміцнення: аналітики очікують здешевлення долара на 10-20 коп
26 апреля 2021 года.

З минулого понеділка, 19 квітня, офіційний курс гривні до долара США, встановлений НБУ, знизився на 0,3% - з 27,98 до 27,90 грн/долар. Курс купівлі/продажу долара на міжбанку, за даними компанії "УкрДилінг", за цей же час знизився на 0,4% - з 27,98/28,00 до 27,87/27,89 грн/долар. Середні курси купівлі-продажу готівкового долара в банках за тиждень знизились з 27,87/28,06 до 27,79/27,98 грн/долар (-0,3%). "При цьому спред між середньою продажею і середньою покупкою зберігся на рівні 0,7%", - зазначає старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

Таке зміцнення української національної валюти аналітики ринку пов'язують із прийнятим керівництвом Росії рішенням відвести свої війська від українських кордонів.

Нагадаємо, із початку квітня через зростання військової напруги між Україною і Росією на вітчизняному валютному ринку утворився дефіцит іноземної валюти. Іноземні інвестори здебільшого, щоб не ризикувати своїми грошима, виводили кошти із України, аніж вводили. Так, зокрема, з початку квітня нерезиденти розпродали ОВДП на 7,29 млрд гривень, чим значно скоротили свій портфель. Наслідком ситуації стало те, що курс гривні упав нижче позначки 28 грн/долар. В той же час, "рятувати" гривню від падіння не поспішав і Нацбанк - уже три тижні поспіль регулятор не виходить з інтервенціями на міжбанк.

"Військовій істерії", за спостереженнями аналітика RoboForex Андрія Гойлова, не піддалося тільки населення. Воно продавало іноземної валюти більше, аніж купувало. Це стримувало курс гривні від іще більшого падіння у перші два тижні квітня і, загалом, сприяло стабілізації курсу національної валюти.

Помітний стрибок курсу гривні вгору на всіх сегментах валютного ринку мав місце одразу після оприлюднення 22 квітня 2021 року Росією про відведення військ. Курс української національної валюти буквально за лічені години зміцнився з 28,11 грн/долар до 27,98 грн/долар.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости