Згідно з соціологічних опитувань, готовність українців захищатися надзвичайно висока.
Про це заявив виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки, керівник програми «Стійка Україна» Дмитро Теперік в інтерв’ю АрміяInform, передає Укрінформ,
“Україна нині активно вивчає досвід у естонців, литовців чи поляків, як організовувати територіальну оборону. І в українських громадян є велика мотивація захищати країну. З соціологічних опитувань та даних, які ми нещодавно провели у … 8 українських містах (Харків, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Маріуполь, Херсон, Миколаїв та Одеса – ред.), я знаю, що бажання захищати Україну є надзвичайно сильним. Звичайно існують певні регіональні відмінності, але в цілому ця воля захищати країну присутня як ніколи”, – сказав Теперік.
Він зазначив, що територіальна оборона є одним із ключових елементів національної безпеки – до чого можуть долучитися громадяни України на місцях. Адже йдеться про захист свого дому, тож мотивація вступати до лав тероборони набагато сильніша.
“Для регіонів, що межують з Росією, та регіонів поблизу окупованих територій, для забезпечення практичної безпеки територіальна оборона дуже важлива”, – наголосив Теперік.
Як повідомляв Укрінформ, 1 січня набув чинності Закон «Про основи національного спротиву». Ним визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, а також встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.