Голову СБУ часів Майдану Олександра Якименка призначили очільником окупаційної "спецслужби" Херсонщини

Голову СБУ часів Майдану Олександра Якименка призначили очільником окупаційної
06 / 08 / 2022

Очільника Служби безпеки України часів пізного Януковича Олександра Якименка зробили головою "спецслужби" окупованих територій Херсонської області.

Про це виданню МОСТ повідомили джерела.
Окупаційна "спецслужба" отримала назву "Державна служба безпеки України".

Інформація про участь Якименка у встановленні на Херсонщині окупаційного режиму курсувала ще з початку червня, але тільки зараз вона знайшла своє підтвердження.

Олександр Якименко є уродженцем Естонії та чинним громадянином Росії, який служив у її армії.

З офіційною біографією у Якименка погано. Наприклад, є непідтверджена інформація про його роботу в СБУ наприкінці 90-х - початку 2000-х років.

Але точно Олександр Якименко почав працювати у Службі безпеки України в 2010 році - більше року він був начальником управління в Севастополі.

Перебуваючи на цій посаді, Якименко став генерал-майором.
У 2011-2012 роках він 11 місяців був головою ГУ СБУ в Донецькій області.

Влітку 2012 року Олександра Якименка підвищили до посади першого заступника голови СБУ та очільника управління "К" - по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю.
На початку 2013 року Якименка, з порушенням законодавства, призначили головою Служби безпеки України.

На цій посаді він "відзначився" втягуванням СБУ у спроби влади придушити Євромайдан в лютому 2014 року.

Бійці спецпідрозділу "Альфу" були залучені до "зачистки" Будинку профспілок на Майдані Незалежності, де був координаційний центр протесту.

Олександр Якименко після втечі і усунення Януковича втратив посаду голови Служби безпеки України. Разом з цим він втік до Росії.

За причетність до спроб придушити Євромайдан Якименку повідомляли про підозру мінімум 4 рази - у 2014, 2015, 2017 та 2021 роках.

Також у 2020 році Олександра Якименка, за інформацією видання "Українські новини", заочно арештував Печерський районний суд міста Києва.

З останнього до повномасштабного вторгнення про Якименка можна згадати його потрапляння під усі можливі санкції в Україні на початку 2021 року.

Раніше повідомлялось про те, що новокаховський колаборант Віталій Гура помер від отриманих поранень.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости