Голову Новотроїцької громади Збаровського окупанти призначили гауляйтером неіснуючого Нижньосірогозького «району»

Голову Новотроїцької громади Збаровського окупанти призначили гауляйтером неіснуючого Нижньосірогозького «району»
05 / 08 / 2022

4 серпня, незадовго до своєї заяви про тимчасове відсторонення від обов'язків голови окупаційної адміністрації Херсонщини у зв'язку з хворобою, Володимир Сальдо побував у Генічеському районі, де він представив гауляйтера неіснуючого Нижньосірогозького району. Ним став голова сусідньої Новотроїцької селищної територіальної громади Збаровський Петро Миколайович, 23 травня 1964 року народження.

Про це Центру журналістських розслідувань стало відомо з власних джерел.

Представлення нового гауляйтера відбулось в четвер, 4 серпня, в селищному будинку культури. Перед тим його оточили озброєні російські військові з собаками, вони ретельно перевіряли всіх учасників зібрання.

Під час представлення Збаровського окупанти та їхні херсонські колаборанти заявили, що «відтепер в області не буде жодних територіальних громад, тож вони повертаються до старого адміністративно-територіального устрою». Отже, вони «відновлюють» Нижньосірогозький район, який у 2020 року ліквідували і включили до складу Генічеського району.

Мешканці Нижніх Сірогоз також розповіли, що 4 серпня російські військові вдерлися до службової квартири, де проживав голова місцевої громади Дмитро Такаджи. Скоріш за все, там поселиться новопризначений гауляйтер. Вдерлися окупанти і до приміщення селищного Центру надання адміністративних послуг - в ньому планують розмістити окупаційну «районну» адміністрацію.

Центр журналістських розслідувань зв'язався телефоном з Петром Збаровським і попросив прокоментувати інформацію щодо його нового «призначення». Однак колаборант від коментарів відмовився.

Петро Збаровський у 2020 році був обраний головою Новотроїцької територіальної громади від проросійської партії «Опозиційна платформа - За життя». Перед тим Збаровський працював на керівних посадах у ТОВ «Віндкрафт Україна», власником якого є відомий шведський бізнесмен Карл Олоф Річард Стурен. Ще раніше він очолював Новотроїцьку районну раду, до якої був обраний від «Соціал-демократичної партії України (об'єднаної)». А в 2006 і в 2014 роках безуспішно висувався до Верховної ради України від опозиційного блоку «Не так!» і партії Сергія Тигипка «Сильна Україна».

На початку травня Петро Збаровський в інтерв'ю місцевій газеті «Трудова слава» заявив, що «збирається працювати виключно в межах українського законодавства».

«Щодо співпраці, то моя позиція тверда: доки я можу виконувати свої повноваження в межах українського законодавства, доти перебуватиму на посаді. І не інакше», - сказав він.

2 липня Асоціація міст України повідомила, що Петро Збаровський разом із п'ятьма головами інших громад Херсонщини перебуває у полоні російських окупантів.

Як відомо, голову Нижньосірогозької територіальної громади Дмитра Такаджи 23 березня затримали російські військові. Після цього він заявив про свою відставку і виїхав за межі Херсонщини. Пізніше Такаджи повідомив, що він із родиною виїхав через Крим, Росію, Грузію і Туреччину до однієї з європейських країн, де зараз і проживає.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости