Головний біль при неправильному прикусу зубів


14 сентября 2020 года.

 

Вирівнювання зубів

 

Головний біль трапляється майже у кожної людини. Причин тому може бути безліч: фізичне або розумове перенавантаження, переохолодження чи перегрівання організму, побічний ефект від лікарських препаратів, гучна музика і, навіть, тривалий сміх. І все це людина може собі уявити, а от про зуби ніхто й не згадає, хоча головний біль нерідко є наслідком неправильного прикусу та пов’язаний із скронево-нижньощелепним суглобом. Виявити таку патологію можна у стоматології. Кожен спеціаліст скаже, що позбутися постійного болю у скронях можна лише через вирівнювання зубів, якщо у вас діагностовано блокуючий або перехресний прикус.

Ознаки та симптоми головного болю від неправильного прикусу

У нормальному стані верхній зубний ряд знаходиться над нижнім, коли щелепи щільно прилягають одна до одної. У такому вигляді нижня частина вільно рухається вперед, назад, вправо і вліво. Коли один чи декілька зубів виходять назовні, якщо дивитися від верхнього протилежного і при тому перекривають його, говорять про обернене перекриття, а це є неправильний прикус. У такому положенні нижня щелепа являється обмеженою у русі, що погано впливає на тонус м’язів. Звідси — головний біль.

Ось які симптоми вказують на зв’язок дискомфорту у скронях та патологію зубів:

  • під час розкривання рота біль у голові відчувається ще сильніше, особливо — у скронях;

  • спостерігається клацання нижньої щелепи — рідко, але трапляється;

  • таблетки для голови не допомагають позбутися неприємних відчуттів;

  • у скронях дуже часто відчувається сильний біль.

Ще один сигнал до звернення у стоматологію — це те, що всі необхідні обстеження у медичному центрі було пройдено, але причину так і не вдалося встановити. А все тому, що необхідна консультація дантиста та повна діагностика ротової порожнини у стоматологічному кріслі.

Професійне обстеження у стоматолога

Для встановлення точного діагнозу зазвичай достатньо візуального огляду спеціаліста та зразок власного прикусу. Огляд стосується не лише зубів. Також необхідно провести повну діагностику ротової порожнини. Перевіряється все той же прикус, а ще рухливість щелепи, розташування зубів, скронево-нижньощелепний суглоб. Для цього стоматолог назначає пройти рентген рота та щелепи, тобто зробити так звану ортопантомограму.

Щоб отримати якісну консультацію та діагностику, це повинна бути професійна стоматологічна клініка з міцною репутацією та гарними відгуками від клієнтів, перевірити які можна на офіційному сайті центру.

Тільки після повного огляду та розмови із пацієнтом, лікар стоматолог-ортодонт може призначити додаткові обстеження, але це все індивідуально.

Особливості лікування

У клініці вирівнювання прикусу зубів відбувається за схемою:

  1. Виправлення прикусу, що означає використання брекет-системи.

  2. Нормалізація положення нижньої щелепи.

Для пацієнта, якого турбує головний біль через неправильний прикус, у стоматологічному центрі лікар призначить ортодонтичне лікування за спеціальною методикою. Вона передбачає повне усунення больових симптомів у голові, а також виправлення проблем зі щелепами та скронево-нижньощелепним суглобом. Вже через кілька місяців після лікування щелепа автоматично повернеться у правильне положення та почне вільно рухатися.

Головна умова — використання брекетів на нижній та верхній щелепах. Це вкрай необхідно, тому що перед лікарем стоїть завдання встановити правильний контакт між ними. Які саме обрати матеріали пацієнт може вирішити самостійно після того, як стоматолог повідомить про особливості, переваги та недоліки кожного із можливих варіантів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости