Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області передало у комунальну власність ОТГ 101,46 тис га земель сільськогосподарського призначення


15 июля 2019 года.

Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області передало у комунальну власність землі сільськогосподарського призначення вже 28 об'єднаним територіальним громадам. Землі передаються у максимально підготовленому виді, тобто з усіма визначеними параметрами та необхідними документами. Проте, з 101 462,84 га, котрі були передані ОТГ на Херсонщині, відповідне право власності зареєстровано на 70 411,06 га, тобто на 69,4% таких земель. Лише 4 ОТГ зареєструвало право власності на усі передані ділянки - Високопільська, Роздольненська, Тавричанська та Ювілейна.

Земля - це не лише потужний ресурс для побудови спроможних громад, але і велика відповідальність. Землевпорядна служба здійснює моніторинг розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення, переданими в комунальну власність ОТГ та готове до втручання в разі виявлення зловживань та ухвалення рішень, що суперечать соціальним та економічним інтересам громад.

На початок липня 2019 року ОТГ надали дозволи на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 6 075,22 га та в оренду без проведення торгів 562,4 га. З них вже затверджено документацію на 1 319,35 га переданих у власність земель та 72,95 га орендованих.

До переліку земельних ділянок для продажу прав на них на земельних торгах включено 1 412,32 га земель сільськогосподарського призначення. Проведення земельних торгів сприяє захисту економічних та соціальних інтересів громадян, адже є важливим джерелом наповнення місцевих бюджетів та шляхом встановлення об'єктивного розміру орендної плати. Три об'єднані територіальні громади області (Борозенська, Іванівська та Присиваська) вже пересвідчились у перевагах проведення земельних аукціонів та успішно продали права оренди на земельні ділянки загальною площею 115,31 га.

Теги: отг, земля
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости