Головам херсонських ОСББ розповіли про програми Фонду енергоефективності


4 апреля 2019 года.

Скоро херсонці зможуть без погіршення якості життя витрачати значно менше енергоресурсів і заощаджувати чималі кошти на оплаті перш за все самої дорогої з житлово-комунальних послуг - опалення.

Про це йшлося на конференції «Напередодні роботи Фонду енергоефективності. Досвід та результати м. Херсона».

У заході, організованому ГО«Міст єднання» і КП «Херсонська енергосервісна компанія» взяли участь керівники херсонських ОСББ, представники міської влади, а також гості: Василь Ліман, Президент Асоціації управителів житла, Лілія Мартинова консультант проекту IFC у Херсонській області, експерт Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Віктор Мостовий (м. Одеса), Есма Умерова, координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області і регіональний координатор проекту ЄСПРООН.

Як розповіла консультант проекту IFC у Херсонській області Лілія Мартинова, метою роботи Фонду енергоефективності є суттєве зниження енергоспоживання, а отже, і витрат людей на житлово-комунальні послуги. Тому під час формування переліку заходів з енергоефективності, які необхідно впровадити в Україні, треба враховувати необхідне фінансування комплексних заходів, що сприятиме суттєвій економії енергоресурсів для кожного будинку та для всієї держави. Фонд компенсуватиме частину вартості проектів із запровадження заходів з утеплення та енергоефективності в індивідуальних та багатоповерхових будинках.

«Головною вимогою Фонду для отримання коштів на енергозбережнення, - сказала Лілія Мартинова, - є проведення професійного енергоаудиту, який визначить клас енергоефективності будівлі та допоможе ідентифікувати місця найбільшої втрати тепла. Енергоаудитори видаватимуть сертифікат із інформацією про споживання енергоресурсів будинком та рекомендації для підвищення його енергоефективності. Це потрібно, щоб розробити ефективний комплекс заходів із модернізації житла».

Експерт Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Віктор Мостовий зазначив, що енергоаудит для цього проекту робиться розрахунковим способом, який не потребує тепловізійного обстеження будівлі. Тобто такий енергоаудит можна замовляти і проводити протягом усього року. Це зроблено для того, щоб ОСББ, які будуть працювати з Фондом енергоефективності, могли у якомога коротші терміни провести усі необхідні заходи.

Види заходів, які фінансуватимуться Фондом, розділено на два пакети: «Легкий» і «Комплексний». Пакети відрізняються вартістю робіт, терміном їх виконання та показниками економії у результаті модернізації будівлі коштів, які сплачуються за житлово-комунальні послуги. ОСББ самостійно обиратиме потрібний пакет, щоб отримати від Фонду грант на 20-50% загальної вартості проекту.

Для того, щоб отримати від Фонду гроші, власнику будівлі (або уповноваженій особі ОСББ) необхідно зібрати пакет документів: сертифікат енергетичного аудиту і документи для банку. Перелік документів для банку визначається видом пакета. Після узгодження пакета з банком клієнт укладає угоду з будівельною компанією і отримує кредит. Після завершення робіт Фонд виплатить компенсацію.

Нагадаємо, місто Херсон бере участь у програмі тестування процедур Фонду енергоефективності. Нещодавно були презентувані результати енергоаудиту будівлі ОСББ «Садова, 9».

У свою чергу, Есма Умерова, координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області і регіональний координатор проекту ЄСПРООН, у своєму виступі розповіла присутнім про проекти ЄСПРООН, які реалізуються у Херсонській області. Зокрема про проект «Об'єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)». Цей проект передбачає серію просвітницьких заходів з метою покращення обізнаності керівників ОСББ і активістів у питаннях, пов'язаних з виконанням вимог, необхідних для отримання фінансування з Фонду енергоефективності.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости