GoCamp на Херсонщині: як учні Скадовської ЗОШ №3 вивчають англійську з волонтерами

GoCamp на Херсонщині: як учні Скадовської ЗОШ №3 вивчають англійську з волонтерами
20 июня 2019 года.

Цього року вчетверте Україна стала центром волонтерського руху в Східній Європі.

Іноземні волонтери з 70 країн світу власним коштом прилетіли до українських міст і сіл замість відпустки.  Упродовж двох тижнів вони навчають українських школярів іноземних мов, а також розвивають навички критичного мислення, креативності, толерантності та лідерства під час літніх таборів GoCamp.

Цього року на Херсонщину приїхали 10 волонтерів з різних континентів, аби дослідити Україну, допомогти дітям стати частиною світу, розказати про інші культури та традиції, мотивувати їх розвиватись і пізнавати світ.

Так, Скадовська школа №3 приймає волонтерів GoCamp уже втретє.

Учителька англійської мови Ольга Муковніна розповідає, що цьогоріч з учнями працює волонтерка Джеміма Вілсон-Сміт із Великобританії.

11

«Протягом цих трьох років ми бачимо, як GoCamp мотивує та зближує дітей, допомагає їм соціаліазуватися і, безумовно, покращити навички спілкування англійською мовою», - ділиться пані Ольга.

Діти працювали - а 21 червня друга сесія навчання уже закінчується - за двома програмами: Animal Planet та Innivations and Entrepreuneral culture.

Перша знайомить найменших учнів зі світом тварин. Діти дізнаються, як тварини пристосовуються до умов довкілля, про різні види та їхні особливості. Вчать найменування тварин переважно в ігровій формі: співають пісні, проводять руханки, ходять на екскурсії, відгадують загадки.

12

Другий проект - Innivations and Entrepreuneral - охоплює учнів старшого віку і навчає їх основам підприємницької культури. Учні працюють над прототипами мобільних додатків, які вирішують певні соціальні проблеми. Програму розробляв оператор мобільного зв'язку «Київстар» спеціально для GoCamp, вона містить покрокові інструкції із запуску власного бізнесу.

«Один із девізів GoCamp, від якого ми як учителі в захваті - не виправляти помилки, а надавати можливість дітям просто спілкуватися англійською. Вони потрапляють в справжнє англомовне середовище, навчаючись та граючись, знаходять слова для спілкування з волонтерами», - говорить Ольга Муковніна.

13

Джеміма Вілсон-Сміт, випускниця Ексетерського університету, що у Великобританії, говорить, що у якості волонтера GoCamp вона вперше.

«Це по-справжньому чудовий досвід. Я мала трохи вільного часу після завершення навчання, а ще я дуже люблю подорожувати, тому, власне, і вирішила, що волонтерство - гарний спосіб відкривати для себе нові країни і допомагати людям одночасно. GoCamp мені подобається тим, що вони направляють волонтерів як до великих міст, так і до найменших сіл, що дає змогу охопити якомога більше дітей, які потребують допомоги у вивченні англійської», - говорить Джеміма.

14

На питання, як швидко діти знайшли спільну мову з волонтеркою, Джеміма відповідає, що спочатку було складнувато - у першу чергу, через мовний бар'єр.

«Вони  соромились заговорити до мене першими, але пройшло трохи часу і я відчула справжній зв'язок з ними», - зазначає Джеміма.

Тут же продовжує: «Діти тут дуже талановиті - деякі з них дивовижно малюють, співають, танцюють, тому для мене стало чудовим досвідом дізнатися їх краще. Так, сьогодні я зустрілася з 13-річною Альоною. Вона - дитина з інвалідністю; учителі займаються з нею вдома. Так от Альона дуже добре спілкується англійською. Ба більше - вона навіть пише вірші англійською! І вивчає самостійно іспанську мову. Це був по-справжньому особливий момент для мене - зустріти таку сильну і таку талановиту дівчину».

15

Джеміма говорить, що буде сумувати за своїми учнями і дуже сподівається навідати їх ще раз.

Довідка. GoCamp проходить у 2019 році у три хвилі - з 30 травня по 14 червня, з 10 по 21 червня і з 12 по 23 серпня. Усього проект охоплює 360 шкіл по всій Україні.

Організатори GoCamp виокремлюють чотири ключові мотивації, які об'єднують волонтерів з усього світу, щоб допомагати українським школярам відкривати світ.

16

Іноземці несподівано відкривають для себе Україну - з її гостинністю, щирими людьми та бажанням розвиватися. Є іноземці, які живуть глобальними цінностями та для яких важливо подорожувати по всьому світу, пізнаючи якомога більше країн.  Також приїжджають волонтери, які звикли бути активними в будь-якому віці та хочуть поділитися власним досвідом.

66

Ключове завдання їх полягає у спілкуванні іноземною мовою зі школярами - англійською, німецькою чи французькою.  Мова спілкування залежить від преференції дітей та мовної спеціалізації школи. Волонтери знайомлять школярів із культурою власної країни, традиціями та елементами побуту. Розказують, як їм удалося вивчити нову мову, які країни встигли відвідати та що таке волонтерство.

Крім вивчення іноземних мов та обміну культурами, волонтери разом з місцевим учителем мотивують дітей думати критично та креативно, зокрема завдяки тематичним програмам для учнів різного віку.

444

Фото - сторінка Скадовської ЗОШ №3 у Фейсбук та із особистого архіву Джеміми Вілсон-Сміт

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости