Згідно статистики ВОЗ, кожній шостій людині лікарі діагностують безпліддя, і переважно це жінки. За даними медичних досліджень, впродовж останніх п’яти років значно зросла кількість пацієнток підліткового віку (15-17 років), які страждають від запальних гінекологічних хвороб.
Лікарі-гінекологи діагностують ендометріоз на 25% частіше. Фіксується також значне зростання онкологічних хвороб серед жінок. Здебільшого невтішні цифри – результат ігнорування гінекологічних патологій на ранніх стадіях. Наприклад, якщо своєчасно розпочати лікування хронічного ендометриту, звернувшись до приватного медичного центру в Івано-Франківську «Мед-Атлант», можна запобігти появі ускладнень.
Симптоми гінекологічних хвороб
Найкраща профілактика – проведення планових оглядів у гінеколога. Однак, не завжди вдається завчасно виявити хворобу. Поява наступних симптомів свідчить про наявність у жінки гінекологічних захворювань:
- зміна кольору виділень з піхви та поява неприємного запаху;
- тупий або ріжучий біль в нижній частині живота;
- дискомфорт під час статевого акту;
- печіння та свербіж у піхві;
- збій менструального циклу, тривала відсутність місячних;
- надмірна сухість піхви.
Обов’язково слід звернутися до гінеколога також жінкам, які планують вагітність.
Причини появи захворювань гінекологічного профілю
Переважно проблеми зі здоров’ям з’являються в результаті гормональних збоїв та відхилень. Також поширена причина появи хвороб – шкідлива флора, яка потрапляє до статевих органів, тому слід дотримуватися правил інтимної гігієни. Це — ефективна профілактика, що дозволяє запобігти появі захворювань.
Інші фактори ризику:
- постійні стреси;
- безсоння;
- агресивне навколишнє середовище, зокрема мікроби у басейнах та в інших місцях загального користування.
Хронічний стрес негативно впливає на лабільну систему жіночого організму, зокрема на гіпофіз та надниркові залози. Гіпофіз регулює функцію яєчників та контролює гормональні процеси. Порушення в його роботі спричиняють появу гінекологічних захворювань.
Як відбувається діагностика в гінекології
Комплексне обстеження передбачає огляд пацієнтки, лабораторні та апаратні дослідження. Завдяки діагностиці, лікар-гінеколог зможе виявити не лише факт наявності захворювання, а також форму та стадію патології. Фахівець обере найбільш ефективний курс терапії. В залежності від обставин, лікар-гінеколог може призначити наступні види діагностики:
- мазки на аналіз патогенних мікроорганізмів, що є збудниками інфекційних хвороб;
- мануальне обстеження порожнини матки (іноді цю процедуру проводять під місцевою анестезією), що дозволяє виявити новоутворення: кісту, міому, пухлини;
- кольпоскопія – сучасний метод дослідження стану піхви, шийки матки та її судин, який проводять за допомогою оптичного приладу – кольпоскопа. Ця процедура дозволяє виявити ерозію шийки матки, пухлини, папіломатоз та інші небезпечні хвороби на ранніх стадіях;
- лапароскопія – проводять для обстеження внутрішніх органів при підозрі на травми, пухлини, позаматкову вагітність. Під час дослідження лікар-гінеколог зробить прокол в зоні заднього вагінального склепіння й через невеликі отвори вводить спеціальний оптичний прилад – лапароскоп, за допомогою якого проводять обстеження органів малого таза та черевної порожнини;
- відеокольпоскопія – сучасний метод діагностики, який призначають з метою обстеження статевих органів. Це більш прогресивний різновид класичної кольпоскопії;
- УЗД органів малого таза – інформативний вид дослідження, що дозволяє виявити наявність патологічних процесів в матці, аномалії її придатків та яєчників.
Клініка «Мед-Атлант» має сучасне обладнання, що дозволяє максимально ефективно провести діагностику та виявити захворювання на ранній стадії.
Консервативне та хірургічне лікування гінекологічних захворювань
Здебільшого медикаментозну терапію поєднують з хірургічним лікуванням, однак, все залежить від особливостей клінічного випадку. Клініка med-atlant.if.ua надає перевагу малоінвазивним методам оперативного втручання, за умови відсутності протипоказань. Лапаротомні операції характеризуються довготривалим відновленням, оскільки пошкоджуються м’язові тканини та шкіра живота.
Лапароскопічні операції більш щадні, оскільки доступ до проблемної зони забезпечується за допомогою невеликих проколів в передній черевній стінці, які швидко загоюються. Такі операції можна проводити на:
- матці;
- яєчниках;
- маточних трубах.
Малоінвазивні процедури характеризується швидким відновленням та мінімальним ризиком появи ускладнень.
Задля запису на первинну консультацію — зверніться до контакт-центру клініки «Мед-Атлант».