Підтримати

Підконтрольні росіянам херсонські колаборанти продовжують транслювати пропаганду країни-агресора та заповнювати інформаційний простір неправдою.

У черговому дайджесті МОСТ зібрав найабсурдніші приклади російської пропаганди, яка направлена на мешканців Херсонщини.

Для чого російські пропагандисти героїзують Кирила Стремоусова

До річниці смерті херсонського колаборанта Кирила Стремоусова росіяни зняли фільм про його життя та громадську діяльність.

У фільмі Стремоусова показують як активіста та громадського діяча, який впродовж свого життя у Херсоні нібито боровся з корупціонерами та був «голосом народу», борцем з несправедливістю, а також став людиною, яка першою занесла російський прапор в будівлю адміністрації Херсона.

Проте росіяни вирішили не розповідати у фільмі про те, що насправді Стремоусова багато років звинувачували у роботі на місцевих поліцейських та СБУшників, які закривали кримінальні справи, фігурантом яких був саме Стремоусов. Також у фільмі немає жодного слова про його досить дивні погляди на життя та одіозні висловлювання.

Очевидно, що автори фільму хотіли зробити кінопортрет Кирила Стремоусова як борця із владним свавіллям, адепта «руського миру», а вийшов портрет схильної до насильства людини з нестабільною та демонстративною поведінкою і з дуже сумнівними обставинами загибелі.

Чому це важливо

Для донесення своєї пропаганди росіяни намагалися знайти серед мешканців окупованих територій не лише колаборантів, а й людей, з яких вони можуть зробити героїв або принаймні яскравих медійних персон.

Але жоден з мешканців окупованих територій, які мають хорошу репутацію, реальні авторитет і вплив, не став співпрацювати з росіянами. Тож окупантам доводиться використовувати гучних та впізнаваних одіозних персон, як Кирило Стремоусов.

Сальдо поширив наративи російської пропаганди про братні народи і братовбивчу війну

Цього разу гауляйтер окупованої Херсонщини Володимир Сальдо у своїх соціальних мережах розповсюдив ролик про братів, які під час російсько-української війни опинилися по різні боки лінії бойового зіткнення, але, впізнавши один одного, не змогли підняти зброю проти рідної людини.

Ролик просякнутий символізмом і російською пропагандою та показує українців як слабких і незграбних представників російського народу.

Крім цього, винною у російсько-українській війні виставляється якась третя сторона, а не Росія, яка вторглась в Україну та окупувала її території.

Чому це важливо

Російська пропаганда спочатку розповідає про братні народи та необхідність захисту українців від «західного впливу», а потім російські лідери думок закликають нищити українців ядерною зброєю та обстрілюють Херсон з танків та артилерії.

І на такому тлі російська пропаганда просуває наратив про «один народ», звинувачуючи українців у намірі цивілізаційно відмежуватися від Росії.

Як росіяни створювали в Херсоні ілюзію підтримки окупації місцевими мешканцями

Нещодавно відзначалась річниця визволення Херсона від російської окупації і МОСТ вирішив згадати ті часи, коли кожен день був для херсонців днем боротьби. В тому числі та боротьби з російською пропагандою.

Одним із найбільших костюмованих проявів російської пропаганди став День Перемоги 2022 року, який окупанти влаштували у парку Слави.

На цьому заході була присутня кореспондентка МОСТа Олена Гнітецька, якій вдалося зафільмувати, створену росіянами ілюзію «масової підтримки» окупації мешканцями Херсона.

Олена розповідає, що учасники святкування Дня Перемоги явно поводили себе згідно з якимось заздалегідь розробленим сценарієм:

«Перебуваючи в натовпі тривалий час, я бачила та чула цих акторів. Одна й та ж незмінна фраза: «Ой, и вы здесь! Такой праздник! Мы этого 8 лет ждали!». Після десь десятки озвучок від різних людей ця фраза вже смішила»

Не обійшлось на цьому «святі» і без російських військових, які облаштували снайперські позиції на дахах та на воді. 

Свято під дулами автоматів, з пальцями на запобіжнику.

Чому це важливо

Відзнятий матеріал Олена опублікувала в соцмережах, попросивши всіх підписників робити репости, розсилала посилання на файлообмінник з відкритим доступом з усім відзнятим матеріалом всюди, де, на її погляд, це могло знадобитися.

«Я хотіла показати лиця містян, які підтримують окупантів, які ходять на їх заходи, спілкуються з ними. Власне, на цьому і зробила акцент»

Завдяки репортажу Олени були ідентифіковані колаборанти-херсонці, які давно мали проросійську позицію, але не афішували співпрацю з окупантами.

Аби не пропустити наступні матеріали зі спростування російських фейків слідкуйте за нашими новинами на сайті МОСТ та у соціальних мережах – Telegram, Facebook, Instagram, Twitter

Матеріали створено за підтримки Центру прав людини ZMINA

Поділитися цим матеріалом

Розвиваємо проект за підтримки