Геннадій Шаповалов більше не виконує обов’язки командувача військ оперативного командування “Південь”.
Про це повідомило ОК “Південь” у Facebook.
“Мав за честь бути командувачем військ оперативного командування «Південь» – потужного військового колективу, який з перших днів російсько-української війни мужньо і самовіддано захищає незалежність та суверенітет України на всіх напрямках. Гордий тим, що був частиною цієї міцної злагодженої та вмотивованої команди професіоналів-управлінців, справжніх воїнів та істинних патріотів України!”, – зазначив Геннадій Шаповалов.
Геннадій Шаповалов очолив оперативне командування “Південь” 16 квітня 2024 року, змінивши на цій посаді генерал-майора Андрія Ковальчука, якого призначили начальником Військової академії в Одесі.

Геннадій Шаповалов народився у 1978 році у Кіровоградській області.
У 2000 році закінчив Інститут танкових військ при Харківському державному політехнічному університеті. У 2012 — Командно-штабний інститут застосування військ (сил) Національного університету оборони України.
Військову кар’єру почав з посади командира танкового взводу та став командиром окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, в березні 2022 року отримав звання бригадного генерала.