Гауляйтер Лазурного на Херсонщині не видаватиме інсулін жителям, які відмовилися від паспортів РФ.
Відеозвернення з’явилося в телеграм-каналі адміністрації селища Лазурне Херсонської області.
За словами Дудки, тепер у Лазурному не видаватимуть громадянам України медикаменти, куплені за рахунок бюджету.
«Насамперед, це стосується інсулінових, які на собі вже відчули, як бути громадянином іншої країни», — каже Дудка.
За його словами, люди, «які досі не оформили паспорти країни, в якій вони проживають», не отримуватимуть гуманітарної допомоги.
Також призначений Росією чиновник розкритикував сім’ї, діти яких не ходять до російської школи.
«Цих батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а потім до кримінальної. А потім ми їх посадимо в автобуси, вивеземо на смугу розмежування і відправимо їх у ваші школи українські, де ви вчитиметеся», — заявив Дудка.
“Якщо вас не влаштовують закони Російської Федерації, прохання збирати речі і готуватися на виїзд”, – сказав він, додавши, що населенню окупованого селища треба “поважати країну, яка забезпечує його безпеку і зараз допомагає йому жити”.
Дудка не вперше виступає із подібними заявами. У червні він обіцяв, що без паспортів РФ «через якісь 2-3 тижні люди не зможуть отримати гумодопомогу, влаштуватися на роботу, отримати пенсії».
Заява гауляйтера Лазурного про відмову мешканцям в меддопомозі – пряме порушення окупантами Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
Згідно зі Статтею 38 цього документу, мешканці окупованої території незалежно від громадянства мали “право на медичну допомогу та лікування в лікарні… настільки, наскільки й громадяни держави, на території якої вони перебувають, якщо цього вимагає стан їхнього здоров’я”.
А в Статті 27 сказано:
З урахуванням положень стосовно здоров’я, віку та статі, сторона конфлікту, під владою якої є особи, що перебувають під захистом, має право поводитися з усіма ними однаково, без жодної дискримінації, зокрема стосовно раси, релігії або політичних переконань.
Росія відмовляється слідувати цим домовленостям: ще в 2019 році Володимир Путін підписав закон про вихід з Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів.
Але є чотири види злочинів, які належать до Міжнародного гуманітарного права: воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид і злочин агресії. За ці злочини судитимуть винних, не зважаючи на дію Женевської конвенції в тій чи іншій державі.