В Івано-Франківську 14 квітня пройшла прем’єра короткометражної стрічки “Ти все зрозумієш колись”, що розповідає про звільнення Херсона. В основі фільму – історії українських родин і випробування війною та розлуками, через які вони проходять.
Про це йдеться в матеріалі Суспільного Херсон.
За сюжетом, подружжя Олі та Кості з Херсона, яке виховує маленького сина, змушене розлучитися через війну. Після окупації родина виїжджає на підконтрольну Україні територію. Жінка з дитиною залишається в тилу, а чоловік, снайпер, постійно перебуває на фронті. Вони підтримують зв’язок лише телефоном — між франківською кухнею та херсонським окопом.
“Вони дуже важко виїжджали. І зараз переживають ті самі події, які ви бачите у фільмі. Тобто дружина з дитиною — в евакуації, а чоловік — на фронті. Ми сподіваємося і віримо, що в них все буде добре”, – прокоментував режисер Родіон Волков.
У центрі сюжету — реальна історія акторської родини з Херсона, яка змогла виїхати з окупації лише з п’ятої спроби.

Як розповідає режисерка стрічки Ольга Комановська, в основі картини – прості людські та сімейні цінності. За її словами, це не просто фільм, а збірний образ про всіх українців, що пережили подібну історію, пише Суспільне.
Над фільмом працювали півтора року. Знімали стрічку в Коломиї та Івано-Франківську. Фінальні сцени планували відзняти в Одесі, проте через обстріли довелося перенести на Верховинщину – в рідне село акторки Оксани Стринадюк, яка виконала одну з головних ролей.
“Після того, як я отримала цю роль, в моєму житті з’явилося дуже багато жінок, які тимчасово переселені й чекають своїх воїнів, їхнього повернення. Це стало шляхом росту й усвідомлення, наскільки важлива підтримка таких жінок…” – розповіла акторка.

У фільмі також знялися вісім учасників всеукраїнської організації “Тризуб”, яким під час зйомок було по 16–17 років, йдеться в матеріалі.
“Коли їм виповнилося 18, хлопці пішли в ССО. І половини з них вже, на жаль, немає. А ще половина воює, і ми бажаємо їм здоров’я міцного. Ми бачили їх дітьми… Не знаю, як про це можна говорити”, – додав Родіон Волков.
Покази фільму в Івано-Франківську:
- 21 травня, 12:20 – Карпатський національний університет імені Василя Стефаника;
- 22 травня, 13:00 — Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу;
- 24 травня, 19:00 — громадський ресторан Urban Space 100.
Невдовзі фільм презентують на міжнародних фестивалях у США, країнах північної Європи та Латинській Америці. Через чотири місяці стрічка з’явиться у доступі на YouTube.