Фермерам, які працюють поблизу Асканії Нової, можуть заборонити використання хімікатів

Фермерам, які працюють поблизу Асканії Нової, можуть заборонити використання хімікатів
19 марта

Фермерам, які працюють поблизу Асканії Нової, можуть заборонити використання хімікатів. Про це повідомляяють місцеві ЗМІ.

«Знову, на жаль, загинули червонокнижні види птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова». Причини треба уважно вивчати, бо на Херсонщині є і величезна проблема із масовим заселенням полів мишовидними гризунами, з якими теж необхідно боротися. На три тижні, починаючи з 18 березня 2021 року, аграрії призупинять застосування препаратів з діючою речовиною бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами, в 40 км зоні навколо заповідника. Але виникне інша проблема - врожай фермерів і одноосібників буде знищено мишами», - цитує видання слова депутата обласної ради Ігоря Йосипенка.

Він вважає, що, з однієї сторони, треба досконало вивчити причини загибелі птахів, а з іншої - створити гідні умови для роботи фермера в 40-ка кілометровій зоні.

«Якщо влада пропонує використовувати в боротьбі з гризунами альтернативні ядохімікати на біологічній основі, а а вони дорожчі в п'ять разів, то можливо треба створити фонд з компенсації збитків фермерам і односібникам через дороговизну цих препаратів», - сказав депутат.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости