Підтримати

Місцеві колаборанти, які захопили Херсонський державний університет толком не встигли навіть покерувати порожньою будівлею.

В середині червня колаборантки Томіліна і Кузміч захопили будівлю ХДУ. 1 вересня вони нібито почали навчальний рік, а вже 11 листопада над Херсоном підняли український прапор. 13 листопада ми із бійцями 126 бригади ТРО зайшли на територію університету — хлопці хотіли зняти банери про “росія тут навсєгда”.

Заодно з приміщення викинули триколори.

Ще тоді зʼясувалося, що університет псевдоректорка Тетяна Томіліна та її молода команда майже не пограбували. 

Залишили навіть кота Василя, якого у ХДУ вважають членом колективу.

Не забудьте підписатися на наш Instagram

За півтора тижні ми повернулися в ХДУ, і в холі зустріли його ректора Олександра Співаковського.

Він був не дуже багатослівним, але з того, що сказав, стало зрозуміло, що університет пограбували не сильно. Навпаки, частину награбованого в інших місцях “працівники” стягли в приміщення ХДУ.

В музей історії університету зайти майже неможливо — все приміщення завалене компʼютерною технікою.

“Вони притягнули це все з офісу DataArt. Чомусь Томіліна вирішила, що це моє майно і його можна вкрасти і притягти в університет”, – розповів Співаковський.

Офіс DataArt, яка займається програмуванням, знаходиться поряд з університетом и приміщенні міської друкарні. 

В самому музеї колаборанти тікаючи кинули цілий стенд присвячений померлому у 2011 році ректору Олегу Мішукову. Колаборантка Томіліна була вірною соратницею ректора, як і більшість тих, хто зрадив і пішов працювати на росіян.

Фото проросійського діяча висить і в кабінеті ректора. Тікаючи, Томіліна кинула в кабінеті цілу колекцію ікон. Серед кількох десятків немає жодної, яка б представляла художню цінність, але на одній є штамп колишнього власника.

Кинула “ректорка” і крісло, яке вкрала в кабінеті проректора.

“Моє крісло чомусь їй не сподобалося, і вона його кудись поділа. Притягла з кабінету першого проректора Сергія Омельчука. Його крісло краще за моє, може тому Томіліна його і вкрала”, – посміхається ректор.

Наразі в університеті потроху наводять лад, вигрібають сміття та знаходять сліди збочень колаборантів.

Щодо персоналій колаборантів керівництво ВИШа воліє не розповідати. За словами Олександра Співаковського, тікаючи “керівництво” кинуло всі списки викладачів-зрадників, їх заяви про бажання влаштуватися на роботу та інші документи.

Все це дасть СБУ можливість працювати більш результативно, якщо, звісно, вони захочуть займатися. 

За нашими даними, “студентам” неіснуючого ВИШу читали лекції як викладачі-зрадники, на кшталт Оксани Кундельчук, або професора Володимира Єзікова, так і якісь священики.

Лекції на тему “Наш край — територія міжнаціональної та міжконфесійної згоди” читав якийсь протоієрей І. Гаркуша. 

А в цей час в декількох кілометрах від ХДУ, у катівні росіяни били та знущалися з українців, татар, євреїв. Християн, мусульман та іудеїв. Вчених, робітників, безробітних. Бідних і багатих.

Таку територію згоди в Херсоні будували окупанти. І на щастя, не добудували. 

Розвиваємо проект за підтримки