Екоактивісти проти ракетного обстрілу Чорноморського біосферного заповідника

Екоактивісти проти ракетного обстрілу Чорноморського біосферного заповідника
11 августа 2017 года.

Всупереч стандартам міжнародного права в Херсонській області відбувся випробувальний ракетний обстріл Чорноморського біосферного заповідника, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

До речі, військове навчання відбулись при особистій присутності Президента України Петра Порошенка та Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Точку умовного ураження супротивника військовики обрали на Херсонщині, в 120 кілометрах від місця залпу, що відбувався на Одещині. Розпізнати засекречене місце вибуху природоохоронцям з МБО «Екологія-Право-Людина» (штаб-квартира - у Львові) вдалось завдяки порівнянню космічних знімків з «переможно-реляційним» телесюжетом про випробовування нової української ракети.

Екологи зазначають, що територія, на якій відбулося заплановане ураження - урочище «Білі Кучугури» на Тендрівській косі. Останні 90 років тут знаходиться заповідна зона Чорноморського біосферного заповідника. А це - територія з найбільш суворим охоронним режимом, який тільки може існувати в природоохоронному законодавстві. В 1984 році саме цей заповідник першим з усіх в колишньому СРСР був взятий під охорону ЮНЕСКО. Навіть за радянської влади охоронний режим тут був дуже суворий. А теперішні стрільби відбулись за кілька днів після того, як всесвітньо відомий заповідник відзначив свій 90-й день народження.

Активісти ЕПЛ Софія Шутяк і Олексій Василюк наголошують, що вказані дії є умисним пошкодженням природно-заповідного фонду, а отже кваліфікуються як порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 252 Кримінального Кодексу України. Звернення ж ЕПЛ до Державної екологічної інспекції щодо нарахування збитків вже скеровані. Особливо ж варто наголосити, що інформацію про це грубе порушення екологічного законодавства наші «грінпісівці» дізнались із сюжетів по центральним телеканалам, а не від керівництва самого заповідника, яке мало було поінформовано про стрільби. Принаймні, військові повинні були повідомити дирекцію заповідника про небезпеку перебування на ділянці екоінспекторів в означених день стрільб. Між іншим даний прецедент є далеко не першим випадком фактично нелегальних військових навчань на територіях природно-заповідного фонду.

Екологи ЕПЛ також неодноразово наголошували на тому, що військова діяльність на територіях природно-заповдіного фонду - грубе порушення й стандартів НАТО, до яких нині нібито прямує українська армія.

Тому екологічна спільнота в черговий раз звернулось до Президента України з вимогою суворо дотримуватися означених стандартів під час проведення військових навчань та випробувань нової техніки, а також вжити заходів про недопущення нищення особливо цінних охоронюваних природоохоронних територій.

Нагадаємо, що міський голова Мелітополя та херсонський віце-губернатор Рищук були помічені на Тендрі, під час порушення екологічноо законодавтсва

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости