Едуард Хавров про виступи Кристала у 2019 році

Едуард Хавров про виступи Кристала у 2019 році
25 декабря 2019 года.

Головний тренер херсонського «Кристала» Едуард Хавров підбив підсумки першої частини чемпіонату Другої ліги.

- Едуарде Анатолійовичу, два кола у Чемпіонаті Другої ліги зіграно. Як ви оцінюєте виступи "Кристала"?
- Задача перед командою ставилася - боротьба за першу лігу. На даний момент, команда на другому місці з мінімальним відривом від лідера. Тобто, задача, у зіграний проміжок часу, виконується. Команда показує організований та атакувальний футбол. Ми перебуваємо серед лідерів по забитим голам у Другій лізі. Наш виступ можна оцінити на тверду четвірку, бо були й невдалі матчі. Звісно, є куди зростати.

- "Кристал" серед клубів із найменшою кількістю задіяних гравців у Чемпіонаті. Основні конкуренти задіяли на три гравці більше. Про що це свідчить?
- Кількість заявлених гравців і тих, хто виходив на поле у складі нашої команди є достатньою. Ті, хто виходив на поле, внесли свій вклад у виступи команди. Інколи виникали складнощі зі складом, коли ряд футболістів отримали травми та дискваліфікації, але цього не уникнути нікому.

- У виїзних матчах набрано 73% очок. В чому секрет вдалих виступів на чужому полі?
- У підготовці до матчів, ми не робимо акцентів на тому домашня це гра або виїзна. Стиль нашої гри також не залежить від того, де ми граємо. Фактори, які можуть вплинути на гру - це якість поля та погодні умови.

- Провальна гра з "Енергією". Причини? Висновки?
- Пройшов певний відрізок часу після того матчу, емоції вгамувалися. Також був час на аналіз. Дійсно, домашній матч проти "Енергії" став для нас найневдалішим за два кола. Особисто я, зазвичай, двічі переглядаю кожну нашу гру, а саме цей матч переглядав чотири рази. Розбирали з командою і голи, що були пропущені після індивідуальних помилок футболістів, але й сама гра в цілому поставила ряд запитань. Ні до цієї гри, ні після неї не було видно, що команда фізично втомлена. Залишається психологічний аспект. Можливо "перегоріли".

Водночас, саме цей матч показав, що відсутність двох ключових центральних захисників і центрального півзахисника негативно позначилися на грі. На жаль, ті хлопці, які вийшли на поле, не змогли в повній мірі їх замінити.

Звісно, зробили висновки з цієї гри й наступні матчі показали, що робота над помилками була виконана успішно.

- Який матч вважаєте найкращим за перші два кола?
- Не можу виокремити один матч. Є ігри, в яких виходило майже все. В них ми повністю перегравали суперника. Це і матч в Одесі, проти "Реал Фарм", дві гри з "Миколаєвом-2". Були перемоги досягнуті за рахунок характеру - дві гри з "Гірником", домашня гра з "ВПК-Агро". Був хороший за змістом другий тайм виїзного матчу проти "Альянсу". Окремо стоїть крайня гра з "Альянсом" вдома, де команда показала сукупність майстерності, характеру та самовідданості. Втім, краща наша гра ще попереду.

- Кристал єдина команда другої ліги, що досі не зазнала жодного вилучення? Як це прокоментуєте?
- Вилучення це завжди два аспекти. Перший - це технічна сторона, тобто якість єдиноборств. Другий - це емоційна складова, тобто реакція на дії суперників, арбітра, вболівальників. Якщо дивитися на перший аспект, то більше порушують правила на наших футболістах. Ми частіше володіємо м'ячем та атакуємо, крім того є хороший рівень техніки відбору м'яча. Щодо другого аспекту, то ми завжди розмовляємо з футболістами, стримуємо їх емоції, хоча кілька попереджень ми отримали саме за свою нестриманість, за що хлопці були покарані й з нашої сторони.

- Які позиції потребують посилення?
- Не вважаю, що нам потрібно посилюватися, скоріше потрібно створювати конкуренцію, а це, у свою чергу, приведе до посилення. Як приклад, згадувана вже гра проти "Енергії" показала, що нам потрібно посилювати конкуренцію в центрі захисту.

- Під час грудневих зборів проводився перегляд гравців. Чи підійшов хтось "Кристалу"?
- Ми дійсно переглянули ряд гравців. З кимось попрощалися відразу, а з кимось продовжимо знайомитися у січні. Ряд гравців залишили приємні враження про себе. У грудні селекція не закінчується, а тільки розпочинається, будемо надалі переглядати гравців. Про конкретні підписання можна буде говорити ближче до весни.

- Які слова зазвичай говорите команді у роздягальні, перед виходом на матч?
- Завжди різні. В залежності від ситуації. Інколи треба заспокоїти команду, а інколи завести або донести певні тактичні моменти.

- Що в роботі тренера найважче?
- Говорити футболісту "Ні". Прощатися з гравцем. Особливо, це стосується молодих футболістів.

- Як проводите свій вільний час?
- Його не так і багато. В основному це книги. Хороша книга завжди під рукою. Також люблю подивитися спортивні передачі, причому не тільки про футбол.

- Що побажаєте вболівальникам "Кристала" у Новому році?
- Здоров'я, добробуту у родині й миру. Вірити і підтримувати "Кристал". Трохи терпіння. А ми зі свого боку зробимо все можливе, щоб радувати, не розчарувати вболівальників, щоб, прийшовши на стадіон, вони отримували задоволення.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости