Другий тур херсонських виборів коштував 4,7 млн. грн

Другий тур херсонських виборів коштував 4,7 млн. грн
7 декабря 2020 года.

Другий тур виборів Херсонського міського голови коштував бюджету 4,7 млн. грн. 

Рух ЧЕСНО дізнався, скільки коштів із державного бюджету було витрачено на те, щоб провести другий тур у 17 містах.

Примітно, що найдорожчі вибори відбулися в місті, де фактично не було жодної інтриги у другому турі. Там чинний мер отримав понад 46% підтримки у першому турі.

"Там, де у першому турі відрив був дуже суттєвий, як у Дніпрі, коли Борис Альбертович набрав понад 46% голосів, проведення другого туру виборів стало марною тратою коштів. От він і переміг із високим результатом під майже 80%. Схожа ситуація була в Києві на минулих виборах, коли Кличко мав значний відрив у першому турі. І другий тур тоді показав, що він переважив свого конкурента десь утричі. Коли відрив у понад 30%, сенсу у другому турі, по суті, нема", - зазначає народний депутат від "Слуги народу" Віталій Безгін, котрий входить до профільного комітету Верховної Ради, який займається зокрема і питаннями місцевого самоврядування.

Таким чином, за кошти, заощаджені на Дніпрі, де всім було зрозуміло, яким буде результат, вибори можна було б провести мало не в 40 малих громадах. У місті Суми, де розрив складав дещо менше, ніж у Дніпрі, але теж давав розуміння лідерства у перегонах, вибори обійшлися у 3,5 млн. Це майже як десять виборів у такій ОТГ, як Українська.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО порахував, що у 15 громадах відрив між кандидатами на посаду голови складав менше 100 голосів. А також дослідив, де і чому не спрацювали норми Виборчого кодексу.

 

Теги: чесно
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости