Другий місяць виборчої кампанії: скільки порушень зареєстровано на Херсонщині


12 октября 2020 года.

Станом на 12 жовтня у Херсонській області зареєстровано 144 повідомлення про порушення виборчого законодавства. Від початку виборчого процесу поліція Херсонщини склала 24 адміністративних протоколи та відкрила 12 кримінальних проваджень.

Про це повідомив начальник ГУ Нацполіції Херсонської області Олександр Прокудін.

Найбільш поширені порушення виборчого процесу - незаконна агітація, порушення порядку її ведення, пошкодження агітаційних матеріалів, підкуп виборців, підроблення виборчої документації.

"Деякі учасники виборчого процесу необачно застосовують маніпуляції, порушують правила агітації, вдаються до незаконних схем, забуваючи про те, що за такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Хочу запевнити, що поліція Херсонщини абсолютно неупереджено реєструє та розслідує кожне повідомлення про порушення виборчого законодавства. Незважаючи на назву партії та особу порушника", - сказав начальник поліції Херсонщини Олександр Прокудін.

Приклади порушень: у одному із районів телефоном здійснювали тиск на голову ТВК, було зафіксовано злам електронної пошти депутата, внаслідок чого невідомі викрали документи кандидата у мери.

Інше порушення - депутатка, яка є кандидаткою у мери, надала до ТВК підроблені документи стосовно іншого кандидата у депутати до міської та районної рад. Також, невідомі відшукали на території України громадян з такими ж, як у інших кандидатів, прізвищами та подали заяви до ТВК, не маючи на це відповідних повноважень.

За усіма цими фактами поліція відкрила кримінальні провадження.

"Наголошую, поліція завжди була і є поза політикою. Поліція винятково на боці закону. Жодна партія та жоден кандидат не отримають від нас преференцій. Наша мета - чесні та прозорі вибори; безпека та порядок під час голосування; забезпечення не втручання у роботу комісій при підрахунку голосів та транспортуванні протоколів. Хочу звернути увагу кандидатів та їх штабів, що ці вибори пройдуть в умовах пандемії коронавірусної інфекції. Тож не наражайте на небезпеку своїх виборців та суворо дотримуйтесь протиепідемічних обмежень", - сказав Олександр Прокудін.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости