Туалет ремонтували тиждень.
Директор театру у місцевих ЗМІ подякував депутату, який не відвідує засідання ради, за поремонтовану вбиральню. Інші туалети театр ремонтує своїм коштом. Керівництво порушує чинне законодавство та дробить закупівлі, щоб не виходити на торги.
Голова херсонської міської організації УКРОП – кандидат на відкликання. У 2018 році він пропустив 9 із 16 засідань. Боржков балотувався в нардепи у списку Наталії Королевської під завідомо непрохідним номером 96 і не виключено, що може піти в парламент знову.
За рік до парламентських виборів директор Херсонського драмтеатру Олександр Книга вихваляє депутата публічно:”Завдяки підтримці члена благодійної ради Валерія Боржкова ми змогли втілити давню мрію і покращити умови нашим працівникам. Але на цьому ми не зупиняємось і розпочинаємо ремонт туалетних кімнат парадної частини театру за власний кошт. Однак ремонт – задоволення недешеве, тож будемо вдячні за підтримку меценатів та спонсорів”.
На сторінці драмтеатру у Facebook поширюють цю інформацію.
У той же час керівництво театру проводить ремонти в театрі, уникаючи торгів на сайті “Прозорро”. Так, наприклад, у червні минулого року керівництво обласного театру уклало дві угоди на однакові суми для реконструкції системи кондиціонування та вентиляції залу для глядачів ХОАМДТ ім. М. Куліша. Одна з угод укладена 14 червня 2017 року з фірмою “Атмосфера-клімат” на суму 868 975 грн. Про це йдеться на сайті закупівель “Прозорро”. А вже наступного дня, 15 червня, театр уклав ще одну угоду на таку ж суму з тією ж фірмою “Атмосфера-клімат”.
Таким чином театр подробив закупівлю, щоб уникнути відкритих торгів.
Крім того, театр неодноразово укладав угоди на суму, яка майже дорівнює порогу у розмірі 200 тисяч, визначеному у законі “Про публічні закупівлі”, щоб уникнути торгів.
Про це свідчить аналіз діяльності театру на аналітичній платформі “Прозорро”.
Юрист bihus.info Євген Воробйов пояснює, що законом заборонено дробити предмет закупівлі: “Закон застосовується до замовників за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень. За здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель передбачена адміністративна відповідальність за ст. 164-14, покарання передбачає накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.
Координаторка руху ЧЕСНО Віта Думанська наголошує: “Якби відбувалися торги, то, можливо, театр знайшов би кошти для того, щоб поремонтувати ще одну вбиральню, і для цього не треба було б піарити депутата, який не відвідує сесії”.