Підтримати

Невдовзі після завданого 17 липня удару по Керченському мосту і пропозиції мешканцям РФ і окупованого Криму користуватися сухопутним коридором, тобто, маршрутом через окуповані території материкової України, росіяни в соцмережах назвали цей шлях «дорога смерті».

Але чимало мешканців РФ вирішили, що така назва – не більше, ніж витівка дотепників, не побачивши ані гіркої іронії, ані чималої долі правди в жарті.

Б’ють росіяни, а винуваті… українці

В одній з російських Telegram-спільнот користувачі діляться враженнями про подорож окупованими українськими територіями.

З цих повідомлень можна зробити висновок про сприйняття пересічними росіянами того, що відбувається на Україні.

Чимало громадяни країни-окупанта навіть через більше року повномасштабної війни не мають уявлення про те, що коїться в зоні бойових дій і на окупованих територіях.

Як же задовбали хохли зі своєю війною.

Ми з Росії. Хай хохли самі розбираються.

…Ми з Росії. За що нам усе це?

Так росіяни реагують на те, що відбувається з ними під час подорожі окупованими українськими територіями, які вони називають «нові території РФ». Частина подорожуючих потрапляють на окупований півострів через захоплений росіянами український КПВВ «Чонгар».

І для певної частини мандрівників заме завдяки цьому КПВВ поїздка стане пам’ятною надовго, якщо не на все життя.

В Telegram-спільноті можна знайти розповідь про те, як 18 липня російські військові відібрали у когось автомобіль, побивши при цьому жінку.

Але вже наступного дня адміністратори спільноти видалили усі повідомлення про цей інцидент.

Учасників спільноти наполегливо просили «не нагнітати», а також не оприлюднювати фото і відео, «не працювати на ворога». І вже 19 липня в більшості повідомлень йшлося про те, що перетнути КПВВ «Чонгар» начебто можна без черг, спокійно й без проблем.

Безпроблемним перетином КПВВ, судячи з повідомлень в тій же спільноті, можна вважати перетин, який супроводжується обшуками, роздяганнями, допитами, перевіркою телефонів з можливим псуванням пристрою, іншими атрибутами перебування на окупованій території.

Неіснуючі вантажівки

Скористатися ситуацією вирішив і підконтрольний російським окупантам тимчасово виконуючий обов’язки губернатора Херсонської області Володимир Сальдо. Разом з російським віце-прем’єром Маратом Хуснулліним вони вирішили трохи «попиляти» грошей з окупантського бюджету.

Під час наради за участю президента Росії Володимира Путіна гауляйтер Херсонщини, говорячи про стан доріг сказав, що «прийняте рішення про ремонт розбитої великовантажними автомобілями 60-кілометрової ділянки дороги, що йде на півострів альтернативним маршрутом через Армянськ».

Але, як кажуть мешканці окупованої частини Херсонської області, справжня причина пошкодження доріг в Генічеському районі – інтенсивне пересування російської військової техніки.

З 2015 року між материковою частиною України і Кримом немає автомобільного вантажного сполучення, а дороги в напрямку КПВВ «Каланчак» і «Чонгар» неодноразово ремонтувалися, в тому числі – в рамках програми «Велике будівництво».

Під час наради Володимир Сальдо сказав, що «пошкоджена вантажівками» ділянка дороги проходить повз заповідник «Асканія Нова». Тому можна зробити висновок, що йдеться про трасу Р-47 (Херсон – Нова Каховка – Генічеськ), точніше, про її ділянку на території Генічеського району.

Ця траса ремонтувалася у 2021 році як одна з пріоритетних, бо з’єднує Херсон з курортною зоною і адмінкордоном з окупованим Кримом. Активного руху вантажівок на розташованих неподалік Криму ділянках траси не було з 2015 року.

Але, починаючи з 24 лютого 2022 року по цій трасі активно пересувалася російська військова техніка. Вона й знищила 60-кілометровий відрізок дороги, який став частиною створеного окупантами «сухопутного коридору».

Чому Володимир Сальдо розповідав на нараді «казку» про вантажівки, якщо той же Путін напевне здогадувався про справжню причину псування дороги? Скоріше за все, недостовірна інформація розповсюджувалася свідомо, бо нарада транслювалася російськими і херсонськими пропагандистськими медіа. І тому окупантам та їх поплічникам не хотілося, щоб в публічний простір потрапляла правдива інформація про Херсонщину, яка може налякати росіян.

Судячи з того, що мешканці РФ пишуть в мережі, вони не знають, що їм рекомендують користуватися шляхом, який проходить по території, яка перебуває під вогневим контролем ЗСУ.

Протягом червня і липня завдано вже кілька ракетних ударів по окупантських місцях базування і складах боєприпасів: на Арабатській стрілці, в селищах Рикове і Новоолексіївка. Також завдано удар по Чонгарському мосту. Завдавалися удари і по об’єктах окупантів, розташованих у південних частинах Донецької та Запорізької областей.

Але росіяни продовжують наполегливо рекомендувати своїм громадянам користуватися небезпечним шляхом.

Поділитися цим матеріалом

Розвиваємо проект за підтримки