Docudays в Херсоні: що покажуть чього року?

Docudays в Херсоні: що покажуть чього року?
14 ноября 2019 года.

У жовтні стартує XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці/-ки понад 220 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України: Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Рівненської та Хмельницької областей. Перші покази відбудуться вже з 1 жовтня.

Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів - кінотеатри, будинки культури, школи й вищі навчальні заклади, кіноклуби та креативні простори, книгарні, бібліотеки, а також установи Державної кримінально-виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії, під час яких глядачі й глядачки матимуть нагоду поспілкуватися з режисер(к)ами стрічок, запрошеними правозахисниками/-цями, діяч(к)ами культури.
В Херсоні ГО «Громадський центр «Нова генерація» та місцеві партнери в громадах Херсонській області проводитимуть фестиваль з 1 по 10 грудня 2019 року.

доку

В рамках 16-го Мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини DOCUDAYS UA, координатором якого в Херсонській області понад 10 років є громадська організація «Громадський центр «Нова генерація», заплановані відкриті некомерційні покази фільмів.

докудейз

Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов'язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

Завдяки партнерству з кінотеатром Multiplex в ТРЦ «Фабрика» протягом останніх п'яти років відкриті і безкоштовні покази документальних стрічок відбуваються на великому екрані. Цього року відкриті покази триватимуть з 2, 3 та 4 грудня.

Програма «МЕРЕЖА» - своєрідний скриншот віртуального сьогодення. Фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» режисера Ганса Пула досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів. Стрічка «Чистильники» запрошує нас у світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Стрічка «Сакава» знайомить нас із онлайн-шахраями з Гани, які вдаються навіть до чорної магії.

Проект «ЗМІНИ ЦЕ! Лабораторія впливу для активістів та документалістів» презентує резонансні документальні фільми та відеолекції про гучні суспільні кампанії, викликані цими фільмами. Номінант на премію Оскар фільм «Обережно, провалля!» - режисерський дебют Бінґа Ліу, який спостерігає за життям шкільних друзів-скейтбордистів у промисловому американському місті. Він фільмує несподівану для них дорослість - з усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною. Гарвардська студентка Дженніфер Брі готується до весілля своєї мрії, аж раптом тіло починає не слухатися її. У чутливій особистій документальній стрічці «Неспокій» Дженніфер фіксує найпохмуріші моменти її боротьби із синдромом хронічної втоми. Вона розповідає також про інших людей, вражених цим синдромом, закликає суспільство переглянути усталені стереотипи й почати шукати шляхи допомоги людям із цією хворобою, від якої страждають мільйони. Стрічка-розслідування «Навмисна смерть» від режисерки Сью Вільямс відкриває приховані процеси індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров'я.

Як цифрові технології змінюють дитинство у 21 столітті, розмірковує програма «DOCU/ЮНІСТЬ». Світ дітей та підлітків сповнений питань та пошуків: дослідження своєї сексуальності, визначення улюбленої справи, а іноді - і боротьба за право присвятити їй своє майбутнє. «Дівчинка проти гравітації» розповідає історію 11-річної Ерденчімеґ, яка бореться за свою мрію стати конторсіоністкою, як багато відомих монгольських акробатів. «У моїй кімнаті» - це інтимні сповіді онлайн від блогерів-початківців, які розгортають свої життєві історії, дозволяючи нам стежити за перетвореннями та змінами, які спіткають підлітків у процесі їхнього дорослішання. Дітям так багато є про що сказати, якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати, - на це нагадує фільм «Послухай».

«CIVIL PITCH: фільми громадської активності» - це унікальний для України проект, коли громадські активіст(к)и та режисер(к)и об'єдналися для створення документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві. Сергій Чагаров, герой стрічки «Ти, бля, рота закрий!» режисерки Таїсії Кутузової, з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір'я вибухівку. Стрічка Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» спостерігає, як український митець та архітектор Флоріан Юр'єв розпочинає боротьбу за свій унікальний архітектурний проєкт - знамениту «Літаючу тарілку» в Києві. Головні герої фільму «Без статусу» - російський активіст Олексій та журналістка з Киргизстану з трьома дітьми - шукали свободу й безпеку в Україні, стикаючись на своєму шляху з бюрократією та чиновницькою байдужістю.

5 грудня у обговоренні фільму «Ти, бля, рота закрий!» візьме участь сама режисера фільму, Таїсія Кутузова, яка спеціально для цього приїде в Херсон

8 грудня до обговорення фільму «Колір фасаду: синій» також приєднається режисер фільму, Олексій Радинський.

Правозахисну складову представляє Всеукраїнська Кампанія проти кібербулінгу, мета якої - зменшення проявів кібербулінгу через інформування суспільства та адвокатування змін до державної політики у сфері прав людини. Також заплановані лекції, тренінги для освітян та дискусійні майданчики з розповідями про практику захисту цифрових прав. У кінопрограму Мандрівного фестивалю включено фільм «Кривдник» режисера Лі Гірша, лауреата нагород фестивалю Санденс та «Еммі». Фільм показує приголомшливу статистику в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п'ятьох дітей та їхніх сімей.

Партнерами фестивалю в областях України є 47 молодіжних і правозахисних організацій та 217 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA - travelling.docudays.ua 

Регоінальний координатор фестивалю у Херсоні та Херсонській області - ГО «Громадський центр «Нова генерація». Місцеві партнери фестивалю - понад 15 організацій та установ Херсонської області.

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль - не політичний і не комерційний

Docudays UA - єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах у межах проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допомагає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном. ХVІI Docudays UA проходитиме з 20 по 29 березня включно 2020 року в Києві.

Теги: Docudays UA
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости