До обласного краєзнавчого музею передадуть колекцію археологічних знахідок

До обласного краєзнавчого музею передадуть колекцію археологічних знахідок
21 декабря 2020 года.

Завтра, 22 грудня, о 14:00 у Херсонському обласному краєзнавчому музеї (м. Херсон, вул. Соборна, 9) відбудеться передача на зберігання до музею колекції археологічних знахідок, отриманих при охоронних археологічних розкопках.

Перша колекція походить з пізньоскіфського археологічного комплексу Червоний Маяк, де роботи ведуться вже 10 сезон. Серед знахідок найбільше привертає увагу давній імпортний посуд античних майстрів, металева зброя, бронзові фібули та прикраси зі скла та напівкоштовного каміння. На місці пам'ятки планується створення історико-культурного заповідника "Амадока".

Друга колекція - артефакти різних археологічних культур Херсонщини, від доби бронзи до середньовіччя, що походять з розкопок курганів поблизу с. Ювілейного. Поховання різного часу несуть в собі інформацію про особливості заселення Херсонських степів в давнину.

Також було проведено охоронні роботи на пам'ятці Національного значення "Золотобалківський могильник", де було врятовано поховання які зазнали руйнації внаслідок ерозії. Матеріали отримані під час археологічних досліджень доповнять наші знання про пізньоскіфське населення.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости