Дивовижне рожеве Лемурійське озеро на Херсонщині змінило колір

Дивовижне рожеве Лемурійське озеро на Херсонщині змінило колір
26 сентября 2019 года.

Лемурійське озеро на півдні Херсонщини має незвичайне рожеве забарвлення.

Своїм яскравим кольором воно приваблює туристів зі всього світу.

Останнім часом озеро втратило свій рожевий колір і стало блідим. Однак таке явище є тимчасовим.

"Менш яскравим воно стало через погодні умови, зокрема, через спад спеки і дощів. Це відбувається час від часу, але ніякої загрози зникнення для озера немає", - пояснив глава Чаплинської райдержадміністрації Олександр Бурейко.

Жителі розповідають, що впродовж року озеро змінює свій колір - від ледь рожевого до насиченого фіолетового.

У спеку вода в озері яскраво-рожева через цвітіння дуналіелли. Ці водорості не лише фарбують водойму, а й виробляють цінні для людського організму каротиноїди - так звані вітаміни молодості. Озеро цінне і своєю унікальною рожевою ропою. Через дуже високу концентрацію солі (350 г солі на літр води), його називають українським Мертвим морем (в якому, до речі, солі - 300 г/л). Вчені вважають Рожеве озеро залишками стародавнього Лемурійського моря.

Місцеві ж жителі мають свою версію: наприкінці 60-х рр. XX століття недалеко від села зазнав аварії радянський бомбардувальник з боєкомплектом. Від потужного вибуху утворилася воронка діаметром більше 40 м. За кілька років западина поступово заповнилася солоною водою озера Сиваш, яка під впливом сонця і вітрів випаровувалася, поки її залишок не перетворився на ропу. Ропа насичена мінералами, солями хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію та кислотами.

За твердженнями медиків, тут можна оздоровитися не гірше, ніж на Мертвому морі.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости