Лемурійське озеро на півдні Херсонщини має незвичайне рожеве забарвлення.
Своїм яскравим кольором воно приваблює туристів зі всього світу.
Останнім часом озеро втратило свій рожевий колір і стало блідим. Однак таке явище є тимчасовим.
“Менш яскравим воно стало через погодні умови, зокрема, через спад спеки і дощів. Це відбувається час від часу, але ніякої загрози зникнення для озера немає”, – пояснив глава Чаплинської райдержадміністрації Олександр Бурейко.
Жителі розповідають, що впродовж року озеро змінює свій колір – від ледь рожевого до насиченого фіолетового.
У спеку вода в озері яскраво-рожева через цвітіння дуналіелли. Ці водорості не лише фарбують водойму, а й виробляють цінні для людського організму каротиноїди – так звані вітаміни молодості. Озеро цінне і своєю унікальною рожевою ропою. Через дуже високу концентрацію солі (350 г солі на літр води), його називають українським Мертвим морем (в якому, до речі, солі – 300 г/л). Вчені вважають Рожеве озеро залишками стародавнього Лемурійського моря.
Місцеві ж жителі мають свою версію: наприкінці 60-х рр. XX століття недалеко від села зазнав аварії радянський бомбардувальник з боєкомплектом. Від потужного вибуху утворилася воронка діаметром більше 40 м. За кілька років западина поступово заповнилася солоною водою озера Сиваш, яка під впливом сонця і вітрів випаровувалася, поки її залишок не перетворився на ропу. Ропа насичена мінералами, солями хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію та кислотами.
За твердженнями медиків, тут можна оздоровитися не гірше, ніж на Мертвому морі.