Дитячий будинок у Каховці пропонують передати Центру психологічної реабілітації


7 августа 2020 года.

Ліквідувати розташований в Каховці дитячий будинок інтернатного типу «Радість» і розмістити на його базі відділення комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» найближчим часом планує Херсонська обласна рада.

Як стверджує депутатка облради Галина Гондарева, це питання вже погоджено на рівні Мінсоцполітики. Водночас передача цілісного майнового комплексу «Радості» іншому комунальному закладу поставить хрест на сподіваннях керівництва Каховської міськради отримати будівлю дитячого будинку у власність громади і розмістити там освітній інклюзивно-ресурсний центр. Місцевим чиновникам уже дали зрозуміти, що їхні мрії навряд чи справдяться і порадили шукати для цього центру інше приміщення.

Чому пропонують ліквідувати дитячий будинок «Радість» і створити там філію Центру соціально-психологічної реабілітації дітей? Про це ми запитали у заступниці начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Ольги Баришнікової.

- На сьогодні в області вже нема потреби в подальшому функціонуванні дитячого будинку «Радість» і всіх подібних закладів інтернатного типу. Адже переважна більшість їхніх вихованців влаштовані в прийомні сім'ї. Всіх їх повинні перевести в сімейні форми виховання і влаштувати навчатися до звичайних шкіл. Натомість у нас є потреба в розширенні діючого Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. В Степанівці, де розташований цей заклад, усе заповнено. Вільних місць для розміщення дітей там нема. Тому ми запропонували обласній раді передати будівлю дитячого будинку «Радість» до мережі служби у справах дітей, - розповіла вона.

За словами Ольги Баришнікової, в Центрі соціально-психологічної реабілітації будуть розміщуватися діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, або тимчасово залишилися без опікунів. Також туди направлятимуться діти на час розгляду у судах справ про позбавлення батьківських прав їхніх батьків.

- Таких звернень до нас надходить дуже багато. Одне з останніх надійшло з Генічеського району. Треба десь розмістити двох хлопчиків, які залишились без батьківської опіки: тата забрали до психіатричної лікарні, а мама поділась невідомо де. У складній ситуації опинились і шестеро діток з Білозерського району, яких утримує бабуся на пенсію в 2 тисячі гривень. Нас просять про допомогу, але прийняти всіх цих дітей ми не маємо можливості. Завдяки передачі дитячого будинку центру реабілітації ми, нарешті, зможемо це зробити, - пояснила Ольга Баришнікова.

Олег БАТУРІН.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости