Директор водоканалу пояснив, чому в соцмережах розповсюджують фейки про повірку лічильників


05 / 12 / 2019

У cоціальних мережах розповсюджується не актуальна інформація,про повірку лічильників води за кошти водоканалу.

Про це повідомив директор підприємства Михайло Чемерис.

"Приводиться навіть рішення Верховного суду. Але, друзі, прочитайте це рішення, воно прийняте на старій законодавчій базі", - написав він.

На Урядовому порталі оприлюднене роз'яснення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо повірки квартирних лічильників та оплатою за цю послугу.

Раніше, до моменту прийняття Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі - Закон про комерційний облік), який набрав чинності 02.08.2017, частиною четвертою статті 17 Закону про метрологію було передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ, результати вимірювання яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду, що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

З набранням чинності Закону про комерційний облік, було змінено підходи до обліку комунальних послуг, до встановлення й обслуговування засобів обліку води та теплової енергії.

Зокрема, законами України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги» було внесено зміни до статті 17 Закону про метрологію та виключено вимогу щодо здійснення періодичної повірки, обслуговування та ремонту за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з тепло- і водопостачання.

Відповідно до частини четвертої статті 17 Закону про метрологію, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости