Депутати Переяславської міської ради на черговому засіданні сесії виділили понад 5 мільйонів гривень на потреби військових.
Про це повідомляє Новини Переяслава Proslav.
На сесійному засіданні 18 січня обговорили, зокрема, внесення змін до Комплексної програми забезпечення організації заходів та робіт з територіальної оборони місцевого значення в межах
Переяславської громади на 2024 рік та фінансової підтримки на матеріально-технічне забезпечення виконання бойових завдань військовою частиною Сил тероборони та інших військових формувань у 2024 році.
«Трансферт у розмірі 1 мільйон гривень з бюджету міської територіальної громади спрямують шляхом субвенції до держбюджету прикордонному загону, в якому служать місцеві мешканці», – зазначила заступниця міського голови, керуюча справами виконкому Тетяни Гич.
Вона також додала, що бійці звернулися до міської ради з відповідним запитом. Кошти їм потрібні на закупівлю безпілотних літальних апаратів, акумуляторів, автомобільних частин та поточний ремонт озброєння й військової техніки, уточнила Гич.
Окрім того, ще 4 мільйони 287 тисяч гривень спрямують на військові потреби 137-го батальйону ТрО Бориспільщини. Депутати підтримали це рішення одноголосно.
Також було прийнято рішення про виділення 180 тисяч гривень на матеріально-технічне забезпечення поліцейського офіцера Переяславської громади у 2024 році.
170 тисяч гривень передбачені на придбання паливо-мастильних матеріалів, а 10 тисяч гривень – на регламентні роботи з технічного обслуговування транспортного засобу поліцейського офіцера.
Довідка:
Переяслав – одне з найдавніших міст України, перша згадка про нього датована 907 роком. Нинішню назву місто отримало 1943 року після звільнення від німецьких військ. Зміну назви тоді пояснили метою “вшанування пам’яті великого сина українського народу… основоположника союзу російського і українського народів Богдана Хмельницького”.
Наприкінці XIX ст. в Переяславі налічувалось 14 церков, 1 монастир, духовне училище, міське училище, жіноча прогімназія, громадська бібліотека, дві книгарні та церковнопарафіяльна школа.
З Переяславом пов’язано багато уславлених імен – серед них письменники, композитори, історики, художники, педагоги.
У 70-ті роки XX ст. Переяслав став центром сільськогосподарського регіону. Не забуті також просвітницькі традиції, що складалися тут упродовж багатьох віків. Сьогодні в місті працює 26 музеїв, де зібрано 166 тисяч експонатів, що становлять унікальні колекції – живі ілюстрації з історії рідного краю.
Ще 2000 року місцева влада спробувала ініціювати повернення місту назви Переяслав. Планували провести місцевий референдум разом з усеукраїнським, але його заблокували комуністи.