Депутата Херсонської облради визнали винним у порушенні антикорупційного законодавства

Депутата Херсонської облради визнали винним у порушенні антикорупційного законодавства
4 декабря 2019 года.

Винним у вчиненні двох адміністративних правопорушень, пов'язаних з неправомірно отриманими торік дорогими подарунками депутата облради від «Опоблоку» Сергія Дроздіка, визнав Каховський міськрайонний суд. Відповідні дві постанови були винесені 29 листопада.

Суд визнав, що Дроздік в порушення ч. 2 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» одержав у подарунок комплекс «Будинок рибалки» за оціночною вартістю 5,51 млн гривень та земельну ділянку площею 0,98 гектара за оціночною вартістю 32,5 тис. грн.

Вказані подарунки Сергій Дроздік вказав у своїй декларації за 2018 рік. Проте за законом на той час він не мав права приймати від сторонніх осіб подарунки сукупною вартістю більше 3 524 грн.

За порушення Дроздіком встановлених обмежень (щодо одержання подарунків), передбачених ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, депутату облради загрожував штраф до 6800 грн з конфіскацією подарованих йому комплексу «Будинок рибалки» та земельної ділянки. Однак оскільки на момент розгляду в суді протоколів про адміністративні правопорушення минуло відведені на це законом 3 місяці, суддя постановила закрити обидва провадження у зв'язку з закінченням строків накладення адмінстягнення.

Як уже повідомляв «Новий день», основною причиною затягування розгляду справ проти Сергія Дроздіка у суді стала заява представників прокуратури про відвід першої призначеної судді міськрайонного суду Тетяни Марків. Підставою для цього стало те, що вона з підсудним депутатом перебувала в статусі «друзі» у Фейсбуці. Це викликало у прокурорів сумніви в її неупередженості при розгляді справи. І, зрештою, це дозволило Сергію Дроздіку уникнути конфіскації дорогих подарунків.

Нагадаємо, що Сергій Дроздік є одним із найзаможніших жителів області. В його деклараціях містяться відомості про близько сто земельних ділянок у Горностаївському, Каховському, Генічеському районах, він є директором сільськогосподарського підприємства «Діамант» і вважається одним із найвпливовіших людей в Каховці.

Кілька років тому керівництво Каховської міськради звинувачувало Сергія Дроздіка у незаконному захопленні чотирьох соток землі в парковій зоні біля Вічного вогню в центрі міста, поруч із маєтком самого депутата. Проте згодом депутати міськради прийняли рішення про уточнення детального плану для будівництва і обслуговування будинку, поставивши тим самим крапку в цій історії.

Олег БАТУРІН.

 

Теги: дроздик
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости