Депутата Херсонської міської ради від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити” Віталія Бєлоброва планують призначити керівником Управління “Офіс інвестицій та розвитку експорту” Херсонської ОВА.
Про це МОСТу повідомило джерело в ОВА та підтвердило джерело в оточенні депутата.
Це управління було створено ще за губернатора Юрія Гусєва.
За місяць до повномасштабного вторгнення туди як раз шукали керівника зі смішною зарплатнею у 10 550 гривень.
Віталій Бєлобров обраний депутатом від 4 округу. Довгий час займався навкологромадською та громадською діяльністю. Є співзасновником бізнес-асоціації “Ми-Херсонці”.
У 2021 році компанія, яку очолював депутат, отримала без конкурсу та прозорих процедур право страхувати весь комунальний транспорт міста.
У вересні 2021 року дружина депутата Світлана Береш очолила комунальну установу “Інститут розвитку громади”, ініціатором створення якої був Віталій Бєлобров.
Майже відразу на роботу в “інститут” влаштували судимого шахрая із російським паспортом Бориса Вейшторта. Він і досі значиться помічником депутата від НТЖ Дмитра Поддубного.
Має депутат і кримінальний досвід.
У 2013 році Хортицький районний суд міста Запоріжжя почав розгляд справи за фактом шахрайства, в якій Віталій Бєлобров проходив як один з підозрюваних.
Справу почалу слухати тільки у 2015 році по суті. Вона стосувалася компанії, яка обманим шляхом збирала кошти з довірливих громадян під виглядом інвестицій. Простіше кажучи – “фінансової піраміди”. Віталій Білобров працював в ній менеджером.
З метою масового залучення громадян до участі у «фінансовій піраміді» та заволодіння шахрайським шляхом їхніми грошима, спільники створили «Благодійний фонд «Прогрес».
Під виглядом проведення інформаційних семінарів та лекцій вони збирали кошти на рахунок фонду.
Співучасники злочинної спільноти використовували принцип «фінансової піраміди», суть якої полягала в тому, що особі для участі в «фонді» пропонувалося зробити внесок у розмірі 2500 доларів США і, отримавши статус «партнера», запрошувати нових осіб, які бажають здійснити подібний платіж, в результаті чого, за рахунок внесків перших двох запрошених, ця особа отримувала по 300 доларів США з кожного приведеного ним, за рахунок внесків третіх і наступних осіб – по 900 доларів США з кожного «партнера», якого приведуть в систему нові члени структури, яких приведе третій і т.д.
Із грошових коштів, сума, еквівалентна 200 доларам США, присвоювалась членами організації, які виконують ролі «маркетинг-менеджерів», а з суми, еквівалентної 1100 доларам США, згідно з планом, незначна частина під виглядом «благодійної допомоги» надходила на розрахунковий рахунок БФ «Прогрес», а більша частина присвоювалась керівниками та організаторами злочинної організації.
З метою створення у потерпілих впевненості про вигідність внесення грошових коштів в БФ «Прогрес», організатори та керівники злочинної організації, розробили такі форми впливу на них, в яких використовувалися психологічні технології (маніпуляцій свідомістю), засновані на застосуванні спеціальних прийомів побудови тексту, ведення комунікації, впливу на підсвідомість різних поз, жестів, одягу, інтонації, ритму, що послаблюють або повністю вимикають самоконтроль, самоаналіз і дають можливість змінювати поведінку людини.
Суд тривав сім років і закінчився нічим.
15 червня 2020 року Бєлоброва та його колег було звільнено від кримінальної відповідальності за обвинуваченням за ч. 4 ст. 190, ч.1 ст. 255 КК України за обвинувальним актом у кримінальному провадженні № 12013080000000125 від 31.07.2013 року на підставі ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження було закрите.