Декомунізація у Херсоні: з памятника у парку демонтували дошку

Декомунізація у Херсоні: з памятника у парку демонтували дошку
31 марта

У Херсонському парку в центрі міста з пам'ятної стели демонтовано дошку з написом "Першим комсомольцям Херсонщини".

Про це Суспільному повідомив блогер Олександр Рудоманов.

Чоловік розповів, що направив листа до Херсонської міської ради про цей об'єкт.

"Я написав багато постів у соцмережах на тему декомунізації, щодо цієї дошки - інформація з'явилась від підписниці на Facebook, ось я і написав листа, коли дошку зможуть демонтувати. і дочекався, коли це сталось, зробив відповідні фотографії. Формально, в цьому випадку, закон про декомунізацію виконали, але з іншого боку - пам'ятник демонтовувати теж потрібно. Наприклад, повністю демонтувати порекомендують в Інстититі національної пам'яті. Але, я так зрозумів, що міська рада хоче якось оновити цей пам'ятник".

У відповіді від департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради вказано, що пам'ятник "Першим комсомольцям Херсонщини" було виключено з реєстру пам'яток відповідно до наказу Міністерства культури і туризму від 22.08.2008 року.

"Враховуючи те, що заміна дошки на постаменті з написом "Першим комсомольцям Херсонщини" здійснювалась без дозволу органу охорони культурної спадщини, міському комунальному підприємству "Гарантія", як балансоутримувачу пам'ятника, було рекомендовано демонтувати цю дошку. Станом на 22.03.2021 це було зроблено", - йдеться у повідомленні.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости