Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я опублікував перелік пляжів та рекреаційних зон, що не рекомендовані до купання через мікробне забруднення. Було встановлено, що вода на 96 українських пляжах є небезпечною для купання, це як морські, так і річкові пляжі.
Загальна кількість небезпечних пляжів по областям наступна: Вінницька – 7 пляжів, Волинська – 6 пляжів, Донецька – 2 пляжі, Дніпропетровська – 1 пляж, Житомирська – 6 пляжів, Закарпатська – 6 пляжів, Запорізька – 2 пляжі, Київська – 24 пляжі, Кіровоградська – 2 пляжі, Луганська – 7 пляжів, Львівська – 1 пляж, Миколаївська – 2 пляжі, Полтавська – 5 пляжів, Рівненська – 10 пляжів, Тернопільська – 2 пляжі, Чернівецька – 1 пляж.
Регіональний розріз пляжів, як рекомендованих до купання, так і не рекомендованих можна знайти за посиланням: https://bit.ly/2y732Na
В свою чергу пляжі, що знаходяться під контролем Лабораторної служби МОЗ України підлягають періодичному моніторингу, а оновлені дані будуть публікуватись на сайті Центру громадського здоров’я.
Експерт з освітньої реформи проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр “Ейдос” за підтримки програми U-Lead Євгеній Гончар підкреслює, що звертати увагу треба не тільки на перелік забруднених пляжів, але й на перелік безпечних.
“Багато популярних місць відпочинку офіційно не є пляжами або місцями відпочинку, а отже моніторинг їх чистоти води не проводиться. До найпоширеніших наслідків купання у забрудненій воді відносяться розлади шлунково-кишкового тракту, наприклад, діарея, проте можна захворіти і на значно більш небезпечні захворювання”, – додав Євген Гончар.