Дайджест подій 101 дня війни на Херсонщині

Дайджест подій 101 дня війни на Херсонщині
5 июня

1. Абітурієнти на тимчасового окупованих територіях матимуть змогу вступити до українського вишу дистанційно. Таку заяву зробив ректор ХДУ Олександр Співаковський з посиланням на міністра освіти і науки України. Наразі очікуємо на внесення змін до Порядку прийому на навчання у ЗВО та на розробку відповідного механізму.

2. На Херсонщині частково з'являється Інтернет та зв'язок. Повідомляється, що у Скадовській та Музиківській громадах запрацював Інтернет. На території ж Іванівської та Верхньорогачинської громад частково свою роботу відновив оператор Vodafone.

3. Оператор «На зв'язку», сімки якого окупанти розповсюджують на Херсонщині, виявився зовсім не російським. Херсонці кажуть, що це якась «шарашкіна контора» з поганим мобільним зв'язком, відсутністю мобільного інтернету та неможливістю поповнити рахунок. Також містян насторожує те, що номери не ідентифікуються жодною системою, їх неможливо зареєструвати на онлайн-ресурсах. Натомість, на ці номери телефонують якісь люди з російських номерів та розпитують про життя в Херсоні.

4. Повітряні сили ЗСУ нанесли декілька авіаударів по скупченням рашистам під Іванівкою, а також обстріляли орків в районі с Давидів Брід і с. Солдатське. Окупанти ж на Південнобузькому напрямі зайняли оборонні позиції та намагаються обстрілювати підрозділи ЗСУ. Для цього пори навіть припхали 4 самохідні гармати «Піон». Місцеве ж керівництво «забігало», адже бояться опору місцевого населення чи розправи над ними. Як свідчення - велика кількість охорони у цих клоунів, фото Сальдо та Стрємоусова у бронежилетах та пересування на бронемашинах.

5. Рашисти розкидали свої міни по узбережжю в Лазурному. Через це там підірвалось троє місцевих жителів. Від вибуху вони загинули на місці. Сталось це поблизу пансіонату «Парус». Проти окупантів вже відкрили кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости