COVID-19 і російські наративи

COVID-19 і російські наративи
24 октября

«Вірус придумали в лабораторіях НАТО», «це змова глобалістів», «вакцини неефективні», «карантинні обмеження порушують наші права і конституцію»...

Це популярні наративи, які підживлюють російські пропагандистські медіа в усьому світі. Про це пишуть у статті на сайті EUvsDisinfo.

Цікаво, що для своєї аудиторії і світу - різні меседжі. Наприклад, RT на русском закликає росіян носити маски і мити руки, тоді як англомовній аудиторії пропонують історію про техаського пастора, який заборонив вхід до своєї церкви прихожанам у масках, бо не хоче «грати в ці ігри демократів» або просувають тему, що вимога носити маски - це розподіл людей на касти чистих і нечистих.

Як ми бачимо, рівень захворюваності в світі ще дуже високий. У нас ситуація надзвичайно складна: щоденний приріст у понад 20 тисяч випадків. В той же час, рівень вакцинації в Україні - один із найнижчих у Європі.

Статистика МОЗу свідчить, що більше 90% пацієнтів у реанімаціях та летальних випадків - це невакциновані люди. Чесно, я не знаю, які ще треба наводити дані, аби люди подумали про захист свого життя і суспільства. Чому не працює інстинкт самозбереження?

Зараз мова йде про тих, хто вагається, хто потрапив під мікс маніпуляцій, хто вхопив інформаційний вірус, але його свідомість іще бореться. Адже агресивні антивакси, які не припускають, що можуть бути неправі і точно знають як треба - безнадійні. І як би не було прикро, таких дуже багато. А значить що? Значить згадані вище наративи працюють.

Навіщо це робить русня? Принцип дуже простий: чим гірше, тим краще.

1. Показувати, що світовий лад, закони і порядки - непрацюють. Усі безсилі проти пандемії. Кожен сам за себе, немає союзників. Тому правила (будь-які) можна порушувати. Підтримувати хаос, на фоні якого просувати свої перемоги: власну вакцину чи потужні ракети. Байдуже, що ці перемоги можуть бути сумнівні. Свої вірять, чужі сумніваються.

2. Знищувати довіру. Довіру до соціальних інститутів, до медицини, до держави загалом і довіру один до одного зокрема. Коли відсутня довіра, суспільство слабке і не здатне протистояти серйозним викликам. Воно розділяється, ворогує, не розвивається. А значить - продовжує перебувати під впливом маніпуляторів. Це один із найважливіших напрямків роспропаганди. І особливо це стосується російськомовного середовища пострадянських країн. Україна - в епіцентрі цих випробувань і тиску.

3. Підтримувати антизахідні настрої, теорії змови проти руского міра, який героїчно протистоїть ворогам.

Якщо ви серед тих, хто вагається або з різних причин не потурбувалися про особисте здоров'я і безпеку своїх близьких, будь ласка, вакцинуйтеся. Ця зараза дуже серйозна. Можна апелювати до рідких випадків, коли вакцина не врятувала людину, але неможливо дізнатися, скільки разів вона нас захистила. Так, вакциновані теж хворіють. Однак перебіг хвороби значно легший, а ризик підхопити вірус - набагато менший.

Розвивайте критичне мислення. Спирайтеся на факти і докази.

Іван Антипенко

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости