Алергія – це реакція імунної системи у відповідь на небезпечні для організму речовини. Ними є продукти харчування, пилок рослин, шерсть тварин, пил та інші алергени. При контакті з цими речовинами виникає шкірна, респіраторна чи інша реакція, яка в окремих випадках справді може суттєво загрожувати життю людини. На щастя, ви можете зробити замовлення в інтернет-аптеці «Apteka.com»і та додати в свою домашню аптечку антигістамінні препарати https://a.com.ua/antigistaminnyye, які допоможуть швидко та ефективно впоратися з небажаною реакцією організму на алерген. У цій статті розберемося з причинами, через які виникає алергія та наслідками, які вона несе.
Поява алергічної реакції
Механізм появи алергії можна описати так: у певних умовах якась речовина може бути прийнята організмом як небезпека. Моментальної реакції може і не трапитися, проте надалі при зіткненні з подразником, імунна система спробує з ним боротися, виділяючи антитіла і тим самим запускаючи захисну імунну реакцію у вигляді тих неприємних симптомів алергії, які доставляють дискомфорт людині. При цьому з кожним новим контактом з алергеном ця реакція може бути яскравіше виражена.
Найбільш поширені алергени
Причин алергії безліч і деякі з них до кінця не вивчені. Реакцію можуть викликати будь-які, навіть найнепередбачуваніші речовини. Але є ряд подразників, які найчастіше провокують алергію та людям, які схильні до неї, варто бути обережнішими і намагатися уникати контакту з цими речовинами. Серед найпоширеніших алергенів зазвичай виділяють:
- пил;
- вовна;
- пліснява;
- пилок;
- бджолина отрута;
- хімічні засоби;
- латекс;
- молочні продукти;
- яйця;
- горіхи;
- риба та морепродукти.
Алергія може проявлятися у будь-яку пору року, але найчастіше навесні та влітку, тому що саме в цей період цвітуть рослини і в повітрі стає запорошено. Але в холодний час, наприклад, восени, алергія теж може дати себе знати у вигляді реакції на плісняву і холод. Є навіть люди, які мають алергічні симптоми на мороз.
Лікування
Головне правило лікування алергії полягає в уникненні контакту з речовиною, яка здатна її спровокувати, оскільки кожне загострення – серйозний стрес та ризик для організму. Перш ніж визначитися з її лікуванням, важливо пройти ретельну діагностику на основі лабораторних тестів та підібрати правильні антигістамінні препарати, а також додаткові ліки для полегшення симптомів алергії.