Чиновники зменшили квоти на вилов карася: Рыбалки готові до акцій протесту


25 октября 2019 года.

Якщо раніше на Херсонщині виловлювали карася 500-600 тонн на рік, то в 2019 році з невідомих причин прогноз його можливого видобутку знизили до 291 тонн. Тому ще в вересні квота на нього повністю вичерпалася, і тепер рибалки просять чиновників збільшити її.

Близько 700 осіб, які ведуть промисел в дельті Дніпра, направили в Херсонську ОДА колективний лист, в якому скаржаться на скорочення квот на вилов карася і товстолобика.

«Акваторія парку (НПП «Нижньодніпровський»- ред.) не є закритою екосистемою, риба постійно мігрує. І парадокс полягає в тому, що Миколаївська область ловить без лімітів, а Херсонщина лімітує», - кажуть автори документа.

За словами промисловиків, бюрократичний тиск на їх бізнес досягло апогею. Оформлення лімітів, дозволів та інших документів для двох десятків риболовецьких бригад займає дуже багато часу, що закінчити його вдається тільки в лютому-березні коли настає нерестова заборона.

Далі за два-три місяці квоту виконують, і рибалкам залишається або браконьєрити, або сидіти без діла. Так, виходить, що на ловити рибу «за законом» вдається тільки 60-70 днів в році. Обурені рибалки погрожують акціями протесту.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости