Якщо ви плануєте побудувати домашній кінотеатр на основі проєктора, важливо врахувати багато нюансів. Отже, спочатку потрібно придбати сам проєктор, проте при цьому врахувати всі особливості кімнати — площу, геометрію. Також потрібно враховувати відстань, на якій будуть розташовуватися глядачі. Для невеликих кімнат є можливість придбати короткофокусні проєктори.
На які параметри звернути увагу?
Найперше. що враховуємо при виборі — формат екрана. Найпоширенішими вважаються екрани 16:9 та 4:3. Для збільшення контрасту картинки виробники часто встановлюють чорну рамку по периметру екрана. Картинка розташовується всередині цієї рамки.
Найчастіше екрани мають співвідношення 16:9. Такий формат став дуже популярним з розвитком телебачення. Саме такі екрани активно використовуються в домашніх кінотеатрах.
Співвідношення 4:3 вважається телевізійним, проте часто застосовується для презентацій, так само як і формат 16:10.
Останній формат розвинувся як відповідь розвитку комп’ютерної техніки, щоби відповідати її стандартам. Такий формат дозволяє отримувати картинку, аналогічну монітору комп’ютера.
Типи екранних полотен
За типом конструкції екрани розрізняють:
- настінні, що монтуються в стіну;
- моторизовані;
- ручні;
- мобільні (переносні);
- екрани зворотної проєкції.
Якщо вам потрібно часто проводити виїзні презентації, найкраще обрати екран рулонного типу. Такий екран дуже зручний, адже його каркас легко зібрати та розібрати, його легко транспортувати.
У великих приміщеннях можна встановити рулонний екран розбірної конструкції. Раму екрана варто обирати жорстку, щоби забезпечити достатній натяг полотна. Такий же екран підійде й для проведення уроків ви презентацій.
Екран на стійці вважається найстійкішим. Висоту ніжок можна регулювати, щоби підлаштувати під розташування проєктора.
Стаціонарні екрани випускаються в двох варіантах — полотна, натягнуті на раму на стіні, друга модифікація — приховані в стелю. Екрани що вмонтовуються в стелю, передбачають ручне чи дистанційне керування.
Вбудовані рулонні екрани з натягом відрізняються гладкою та рівною поверхнею, тому зображення виходить ідеальним та не спотвореним.
Екрани зворотної проєкції дозволяють встановлювати проєктор позаду екрана.
Обираємо розміри екрана
Діагональ екрана потрібно обирати, враховуючи кілька параметрів.
Перше — екран має відповідати габаритам проєктора. Також розміри екрана мають відповідати площі самого приміщення.
Пам’ятайте важливе правило — не варто купувати великі полотна і маленькі кімнати й навпаки.
При виборі діагоналі, прикиньте, де буде стояти екран — під стелею чи на рівні глядача. Ширина екрана не має бути меншою ніж половина дистанції до глядачів. Якщо екран обирається для презентації, де гості будуть сидіти в кілька рядів, полотно обирають з шириною не менше за шосту відстані до останнього глядацького ряду
Висоту екрана обирають не менше за восьму частину дистанції до останнього ряду.
В магазині ShowTime представлені проєкційні екрани для користування в домашньому кінотеатрі та проведення презентацій.