Коли в родині з’являється кошеня, слід вирішити, чим годувати малюка: натуральною їжею, сухим чи вологим кормом. У цій статті ми розглянемо особливості всіх трьох варіантів з погляду сучасної ветеринарії, щоб ви могли зважити всі плюси та мінуси кожного рішення. Відразу зазначимо: пропонувати натуральну їжу або корм для котівтреба не раніше ніж тварині виповниться 2 місяці. Важливо стежити за роботою травного тракту малюка. Якщо почнеться діарея або блювота, не варто продовжувати давати ту ж їжу, будь то відварене м’ясо або готовий паштет преміум-класу для кошенят.
Натуральна їжа: що можна і чого не можна кошеняті
У раціоні кошеня має бути багато білка та вітамінів, також йому необхідні злаки та клітковина – в помірних кількостях. Тому ветеринари рекомендують пропонувати тварині відварене нежирне м’ясо – курятину, індичатину, кролятину, яловичину. Джерела злаків та клітковини – каші (вівсяна, пшенична) та овочі (морква, броколі). Раз на 2-3 дні варто пропонувати малюкові несолодкі та нежирні кефір та сир – джерело кальцію для зміцнення кісток та зубів. Вся їжа має бути теплою та свіжою.
Категорично забороняється давати кошеням:
- жирне м’ясо – свинину, баранину;
- термічно необроблені продукти;
- смажену, копчену, солону їжу (ковбасу, сири);
- продукти, що містять цукор;
- коров’яче молоко;
- картоплю.
Сухий чи вологий корм – що вибрати?
І сухий, і вологий корма містять необхідні елементи для повноцінного розвитку кошеня: білки, омега-3 жирні кислоти, вітаміни A, C, D, фосфор, кальцій. Різниця між цими варіантами полягає лише у способі їх виробництва, термінах зберігання та текстурі.
Переваги вологого корму:
- кошеням легко його жувати;
- містить близько 75% рідини;
- подобається багатьом тваринам;
- може бути різної текстури – шматочками, у вигляді мусу, паштету.
Недоліки:
- висока ціна, порівняно із сухим кормом;
- обмежений термін зберігання – відкриту баночку слід зберігати у холодильнику не більше доби.
Плюси сухого корму:
- витрачається більш економно;
- тривалий термін зберігання;
- служить профілактикою утворення зубного каменю;
- представлений у різних варіантах: є корми для кошенят від 1 до 4 місяців, до 12 місяців, після стерилізації;
- продається у фасуваннях від 360 г до 10 кг;
- є звичайні та спеціалізовані корми – для покращення стану шкіри та вовни, чутливого травлення, профілактики захворювань сечостатевої системи, беззернові, гіпоалергенні.
Мінуси:
- сухий корм потребує правильного зберігання – у щільно закритій упаковці, оскільки при тривалому контакті з повітрям погіршуються його смакові якості;
- у кошеня завжди повинен бути доступ до чистої води: при вживанні сухого корму тварині важливо заповнювати потребу в рідині;
- вартість якісних кормів преміум-класу досить висока.
Режим годування кошенят
Допоки тварині не виповниться 12 тижнів, годувати її слід невеликими порціями по 5-6 разів на день. Після 3-місячного віку треба перейти на чотириразовий режим годування. Рекомендується насипати в миску стільки їжі, скільки кошеня може з’їсти за раз.
Якщо з якихось причин необхідно перевести тварину на інший корм, робити це треба поступово, потроху підмішуючі нову їжу до старої.
Тепер ви знаєте чим керуватися при виборі корму для кошенят.