Чи буде знищений кінотеатр Ілюзіон? Громадськість проводить акції

Чи буде знищений кінотеатр Ілюзіон? Громадськість проводить акції
13 августа 2020 года.

13 серпня о 18:30 біля будівлі кінотеатра Ілюзіон, що знаходиться за адресою: вул.Гімназична 30 А, відбудеться вулична акція "Протидій корупції - захисти кінотеатр Ілюзіон".

Під час події представники громадськості та творчої молоді планують малювати плакати, читати вірші та підписувати звернення до Херсонської обласної ради стосовно неприпустимості приватизації та подальшої руйнації кінотеатру.

У період 2016-2017 рр. у приміщеннях кінотеатру діяв громадсько-культурний центр Kherson Art Hub Ілюзіон, який продовжував традиції кінопоказів видатного херсонського кінознавця Віри Білетіної. У центрі проводились кінопокази, творчі зустрічі з письменниками, кінорежисерами з України, Литви, Канади, засідання інтелектуальних клубів тощо.

У жовтні 2017р. кінотеатр був зачинений, начебто для виконання рішення суду (до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки). Але більше двері кінотеатру не відчинялись і громадсько-культурний центр припинив своє існування.

За період кампанії із захисту кінотеатра до Херсонської обласної ради надходили листи підтримки культурного центра і прохання не знищувати будівлю кінотеатру від Міністерства культури України, Фундації регіональних ініціатив, Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays Ua, Конгресу активістів культури та ін. Створена Громадська спілка "Мережа культурного розвитку "Арт Хаб Ілюзіон", у яку увійшло 13 громадських організацій м.Херсона.

У 2018 р. будівлі та прилегла територія рішенням сесії обласної ради були передані в оренду компанії «Строй-Гіпс», яку пов'язують з одним із забудовників.

З відео 2019 року можна зробити висновок, що основну будівлю кінотеатру, з високою вірогідністю, навмисно доводять до аварійного стану (https://www.facebook.com/ezhurov/videos/10220657611856829).

5 серпня 2020р. постійна комісія ХОР з питань управління об'єктами комунальної власності вирішила включити "Ілюзіон" до переліку об'єктів, які підлягають приватизації. Питання вже може бути розглянуте на сесії Херсонської обласної ради 14 серпня.

Також днями активісти руху написали відкриті листи до Президента Володимира Зеленського та до голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва. Виклали у вільний доступ facebook короткометражний документальний фільм "Ілюзії на дні" (повністю присвячений кампанії із захисту найстарішої кінозали міста) - https://www.facebook.com/ezhurov/videos/10223757645475732/.

На акцію запрошуться всі небайдужі до майбутньої долі кінотеатра.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости